Znáte kineziologii? Objevte jeho výhody pro vašeho psa

Před několika lety ve skutečnosti neexistovala alternativní metoda věnovaná blahu našeho pejska. Od té doby se vyvinulo mnoho oborů, které obnovují fyzickou i duševní rovnováhu našich zvířat: osteopat, masér, behaviorista, zvířecí komunikátor atd. Dnes s vámi mluvíme o disciplíně, která je ve světě zvířat stále málo známá. Byl jste někdy u kineziologa? No, vězte, že z jeho služeb může těžit i váš pejsek!

Co je kineziologie zvířat?

pes dostává masáž
© Iulia-Zemtsova – iStock

Kineziologie je jemná technika zaměřená na rozplétání energetických blokád prostřednictvím doteku. Vyvinutý na základě čínské medicíny umožní uvolnění stresu, který si tělo uchovává v paměti obnovit rovnováhu zvířete na fyzické, emocionální a energetické úrovni. Naše zvířata stejně jako my lidé podléhají stresu, strachu, bolesti, blokádám atd. To vše je často spojeno s traumatickými zážitky: zneužívání, odloučení předčasný porod matky, opuštění atd. Cílem kineziologie je proto navrátit zvířeti jeho plný potenciál., možnost lépe zvládat své emoce a obnovit svou schopnost volby. Umožňuje vám také objevit emocionální svět vašeho mazlíčka a posílit váš vztah. Pěkný program, že?

Jaké je kineziologické sezení?

V kineziologii mluví buňky vašeho těla (technika zvaná „v přenosu“) nebo buňky vašeho zvířete (technika zvaná „živá“), nikoli mysl! Technika přenosu se provádí prostřednictvím a svalový test a může být prováděna na dálku od zvířete. Pokud pracuje v Přímo, terapeut přes vás neprochází, ale vykonává svou péči přímo v přítomnosti zvířete dotykem. Tyto dvě metody umožňují přizpůsobit se zvířeti podle stresu, který může setkání a kontakt s cizí osobou vyvolat. Terapeut vás v žádném případě nikdy nebude žádat, abyste přivedli své zvíře do jeho praxe, aby se vyhnul dalšímu stresu. Obvykle se bude konat v domě zvířete.

technika testování svalů
© kinecomte.ch

Co je testování svalů?

Svalový test je základním nástrojem v kineziologii! Spočívá ve vyvíjení lehkého tlaku na část těla za účelem testování svalový odpor. Obecně se používá vaše paže, protože je nejjednodušší a nejdostupnější. V závislosti na získané svalové reakci: „slabý“ sval (paže uvolněná) nebo „silný“ sval (paže drží a neochabuje pod tlakem), terapeut může usuzovat na přítomnost nebo nepřítomnost stresu související s účelem relace.

Kdy byste měli svého psa konzultovat s kineziologem?

Důvody ke konzultaci pro vašeho čtyřnohého kamaráda (nebo jakékoliv jiné zvíře) mohou být rozmanité a rozmanité ! Může to například zahrnovat řešení problémy s chováním jako je agresivita, značkování, ničení atd. Dokáže také překonat vztahové problémy, strachy, separační úzkost, deprese, potíže s adaptací na změnu, pokud už svého psa přes noc nepoznáváte. Kineziologie může také zmírnit stres v určitých situacích: soutěže, doprava, návštěva veterináře atd.

Konečně to může být také užitečné v případě a fyzický problém, jako je kulhání. Samozřejmě už musíte mít konzultaci s veterinářem a poté s osteopatem, pokud to váš veterinář doporučí. Pokud i po návštěvě těchto dvou praktiků problém stále přetrvává, pak budete moci zavolat kineziologa o pomoc.

Nakonec si to zapamatujte energetické praktiky v žádném případě nenahrazují veterinární medicínuEale může přijít navíc.

3 recepty na pamlsky pro psy s podzimními příchutěmi

Měli byste nechat svého psa jezdit na pohovce?