Vytvořte svému psovi podložku na kopání sami

Pátrací podložka je hravá a zábavná činnost pro vás i vašeho pejska. Zatímco se bavíte pozorováním, jak se prohrabává jeho kobercem, on je netrpělivý, aby tu a tam objevil pár lahůdek. Ještě nemáte vyhledávací podložku? Není třeba se ničit ve zverimexu: dnes vám nabízíme jednoduchý návod, jak si ho vyrobit sami!

Co je to podložka na kopání?

Jak již název napovídá, hledací podložka je podložka, do které můžeme svému psovi zasunout pamlsky, aby ji uvnitř prohledal. Tento typ aktivity prospívá vašemu mazlíčkovi dvěma způsoby. Za prvé, umožňuje stimulovat jejich čich což je u psů nezbytné. Za druhé, podložka pomáhá zpomalit příjem potravy! Když mají psi tendenci polykat granule, umožní jim to schování do třásní kobercejedí pomaleji a proto, že jsou lépe spokojeni.

Podložka pod vykopávky je také skvělá aktivita, jak zabavit vašeho psa ve vaší nepřítomnosti! Skutečná čichová a mentální stimulaceTato hra je ideální pro psy, kteří mají tendenci se nudit, aby je rozptýlili. Dejte si však pozor, abyste mu tuto hru nenabízeli každý den, aby se nenudil. Vyjměte to a změňte hru ze dne na den.

Jak jednoduše vyrobit vyhledávací podložku?

Potřebné vybavení:

  • Rošt do kuchyně nebo nejlépe kostkovaná gumová podložka pod kuchyňský dřez
  • Dvě staré fleecové deky nebo dva metry fleecu v barvě nebo potisku, jaké si přejete
  • Pár nůžek
  • Psí pamlsky

Pokyny před zahájením:

Přestože vám dáváme rozměrové údaje pro pásy, uvědomte si, že tyto nemusí být nutně striktně dodržovány. Není třeba vyndavat měřidlo pro každé pásmo. Vystřihněte první a spolehněte se na něj u následujících. Vaše podložka nemusí být dokonalá, vašemu pejskovi to nebude vadit!

Pokud jste se rozhodli pro gumovou podložku do kuchyňského dřezu, budete moci dejte do pračky čas od času vyčistit. Pokud jste zvolili kovovou mřížku, opláchněte horkou vodou a nechte uschnout na vzduchu.

Instrukce :

1. Pokud jste se rozhodli pro gumovou podložku pod umyvadlo, začněte tím, že ji nařežete do požadovaného tvaru: zaoblené hrany, hranaté, kulaté, srdce atd.

2. Dále nastříhejte dlouhé pruhy rouna o délce přibližně 60 cm a šířce 2-3 cm. Přivažte konec proužku ke svému koberečku a začněte tkát tak, že proužek protáhnete otvory: jeden tah přes, jeden tah pod a tak dále. Když se dostanete na druhý konec proužku, přivažte jej zase přímo k podložce. Totiž: čím delší jsou vaše pruhy, tím déle je můžete tkát a tím rychleji pokryjete celou plochu koberce. Je jen na vás, jak chcete pracovat!

3. Takto pokračujte, dokud nebude podložka zcela zakrytá. fleece a už nejsou vidět dírky! Pokud jste si vybrali více barev, můžete barvy samozřejmě střídat, například: jedna barva pro vodorovnou vazbu, druhá pro svislou vazbu.

4. Znovu vystřihněte proužky rouna, ale tentokrát menší: asi 15 cm dlouhé a 1 až 2 cm široké. Připevněte je velmi jednoduše zasunutím do otvoru a svažte je tak, aby vznikly třásně. Opakujte, dokud není koberec pokrytý třásněmi.

5. To je vše, vaše vyhledávací podložka je připravena! Umístěte nějaké granule nebo pamlsky schované do mopů a nechte svého pejska čichat po jídle.


Proč dávat svému psovi bezlepkové granule?

Neuvěřitelný příběh Billyho, chrta, který kulhá jako jeho pán