Vyrobte svému psovi výživný balzám na polštářky

Ať už v zimě s mrazivým chladem a vlhkostí nebo v létě s horkem a rizikem popálení, tlapky vašeho psa jsou vystaveny zkoušce! Pokud jste si tedy všimli, že jeho vložky jsou trochu suché a poškozené a chcete je chránit, objevte tento ochranný a výživný balzámový recept. Velmi jednoduchá výroba, každý začátečník v domácí kosmetice může začít bez obav!

Ingredience na výrobu balzámu na vložky

Tento recept dělá asi 100 gramů produktu. Samozřejmě můžete dávky rozdělit nebo znásobit podle požadovaného množství. Doporučujeme také vybírat suroviny organického původu.

baume
© svehlik – iStock
  • 45 g bambuckého másla: je to velmi výživná a ochranná složka. Bohatý na vitamíny a latex je stejně účinný v létě k ošetření suchých míst jako v zimě k ochraně citlivých oblastí před chladem.
  • 25 g kokosového oleje: vyrovnává pH pokožky a zároveň ji vyživuje do hloubky. Kokosový olej také pomáhá předcházet kožním infekcím a zmírňovat je. Z techničtějšího hlediska vám zpříjemní nanášení balzámu.
  • 15 g d’huile d’oliv: je to velmi výživný a zjemňující olej. Opraví a zklidní podrážděnou pokožku, protože má také anti-dehydratační vlastnosti.
  • 10 g cire de candelilla (nebo žlutý včelí vosk, ale váš balzám pak nebude veganský): zvyšuje ochrannou vrstvu pokožky, což z ní dělá dokonalý ochranný prostředek proti agresím. Je to skvělá alternativa včelího vosku!
  • 10 g rostlinné lanolinové náhražky: tento produkt, náhražka lanolinu, má stejné změkčující a zvlhčující vlastnosti. Chrání hydrolipidický film pokožky. Je proto obzvláště impozantní proti útokům soli v zimě.
  • 5 g glycerinu: zvláčňuje a chrání pokožku před dehydratací. Usnadňuje také pronikání balzámu do pokožky.
  • 5 kapek extraktu z grapefruitových jadérek: tato složka umožní balzámu lépe udržet. Má také antibakteriální a fungicidní vlastnosti.
  • 0,5 gramu tekutého vitaminu E (volitelně): poskytuje antioxidační, hydratační a protizánětlivý účinek.

Postup přípravy balzámu

psí tlapky ležící v posteli
© ruby-schmank – Unsplash

začít s teplo ve vaně-marie (pozor, nevařit) pevné ingredience: bambucké máslo, kandelilový vosk a lanolinová náhražka.

Jakmile se ingredience rozpustí, přidejte kokosový olej, olivový olej a glycerin. Dobře promíchejte a poté odstraňte z tepla.

Nyní můžete přidat extrakt z grapefruitu a případně vitamín E, pokud chcete. Znovu promíchejte.

Nyní, když je přípravek připraven, můžete jej nalít do skleněné nádoby (nebo jakékoli jiné kontejner, který vám vyhovuje) a nechat ztuhnout v lednici.

Pokud jde o použití, můžete si trochu dát na podložky vašeho psa pravidelně v prevenciale také Několikrát denně v léčbě, když jsou poškozeny. Je zřejmé, že tento balzám v létě nechrání před spálením na zemi. Také vás nezbavuje povinnosti oplachovat tlapky v zimě, abyste odstranili sůl používanou k odklízení sněhu, která by mohla podráždit tlapky vašeho pejska!

jsou skutečně lepší pro vašeho psa?

Jak poznám, že si můj pes chce hrát se svými vrstevníky?