Vyrobte si vlastní 100% přírodní šampon pro svého psa

Pokud chcete pejska umýt, je důležité nedělat to jen tak ledajakým šamponem. Jeho kůže totiž nemá stejné pH jako lidská. Je tedy nutné vybrat šampon, který je dokonale přizpůsoben. Pokud vám nevyhovují ty, které běžně najdete ve zverimexu nebo supermarketech, vězte, že Marseillské mýdlo je perfektní na mytí vašeho pejska. Dokonale čistí a je netoxický, pokud ho váš pes olízne. Můžete si však vyrobit i vlastní. A to je dobře, protože vám dáváme recept na přírodní šampon, který si můžete vyrobit doma!

Seznam ingrediencí potřebných k výrobě šamponu:

plátky grapefruitu všech barev
© rayia soderberg – Unsplash

Pokud svého psa myjete marseillským mýdlem, omezte šampony maximálně dvakrát až třikrát ročně. Ve skutečnosti, i když není toxický, může poškodit vrstvu kožního mazu, která chrání pokožku vašeho čokla. Pro o něco častější koupele proto můžete použít specializovaný šampon nebo si vymyslet následující recept: 100 % přirozené a dokonale přizpůsobené našim chlupatým společníkům.

  • 135 ml vody nebo vhodné květinové vody (například heřmánek pro citlivou pokožku nebo pomerančový květ pro jeho relaxační a zklidňující vlastnosti)
  • 1 ml extraktu z grapefruitových jadérek (má antibakteriální, antimikrobiální, antibiotické a fungicidní vlastnosti. Je ideální pro psy, kteří trpí kožními problémy)
  • Půl lžičky organického jablečného octa (má mnoho vlastností, včetně zklidnění pokožky a předcházení výskytu parazitů)
  • 1 ml rozmarýnového superkritického CO2 extraktu (bohaté na silné antioxidační sloučeniny, čistí a zklidňují)
  • 95 ml decyl-glukosidu (povrchově aktivní látka přírodního původu, která umožňuje šamponu pěnu)
  • Půl lžičky xanthanové gumy (přírodní přísada, která zahustí texturu šamponu)

Postup pro šamponování vašeho psa:

pes ve vaně
© anthony duran – Unsplash

začít s vařit vodu. Pokud používáte květinovou vodu, dejte pozor, abyste ji nepřevařili, aby neztratila všechny své vlastnosti.

Poté přidejte extrakt z grapefruitových jadérek, jablečný ocet, nadkritický CO2 extrakt z rozmarýnu a decylglukosid. Tuto směs nalijte do mixéru nebo použijte ponorný mixér směs homogenizujte.

Dokud je přípravek ještě horký, přidat xanthanovou gumu a znovu promíchejte. Uvidíte, jak směs houstne.

Nakonec nalijte svůj přípravek do plastové láhve nebo čisté sklenice. Vybírejte ji nejlépe tmavou nebo neprůhlednou aby vám šampon lépe vydržel. V opačném případě jej skladujte na místě při pokojové teplotě a mimo dosah světla.

Tady to je, vše, co musíte udělat, je šamponovat svého milovaného čoklíka!

Jsou kosti dobré pro zdraví vašeho psa?

alternativa, jak se vyhnout napomínání vašeho psa