Vydejte se se svým mazlíčkem do zábavního parku

Ať už jedete na týden na dovolenou nebo chcete strávit víkend v zábavním parku, je důležité vědět, co bude váš mazlíček celou tu dobu dělat. Na první možnost jsme již odpověděli v předchozím článku. Na to druhé odpovíme hned! Protože ano, svého psa nebo kočku si můžete vzít s sebou do zábavního parku. To je to, co uvidíme ve zbytku tohoto článku.

Vezměte svého psa s sebou do parku

labradorský pes na vodítku
© Strelciuc Dumitru – iStock

Toto řešení se týká pouze našich psích kamarádů. Na rozdíl od toho, co by si někdo mohl myslet, některé zábavní parky umožnit přítomnost psů v samotném parku. Nejčastěji se to týká malých objektů, kde návštěvnost není příliš vysoká, ale další větší parky s dobrou pověstí jsou také dog friendly! To je zejména případ Europa Parku v Německu. Psi jsou povoleni v celém parku volný, uvolnit. Dokonce jich můžete najít mnoho pejsky a sáčky na hovínka jsou k dispozici na recepci i pravidelně v parku. Na atrakce s sebou samozřejmě není možné vzít psa. Takže se střídavě držte, zatímco si zbytek rodiny užije atrakci!

Nechte svého pejska pohlídat ve školce v parku

Pokud chcete atrakce využít naplno, aniž byste svého miláčka nechali doma, vězte, že některé parky nabízejí strážní služba! Toto řešení obecně nabízejí velké stavby, jako je Disneyland nebo Puy du Fou, a umožňuje vám nechat se o svého psa starat ve dne a v případě potřeby někdy i v noci. Jediné, co si zapamatovat: budete muset naplánovat, čím budete svého psa krmit, protože parky neposkytují jídlo. Stejně jako pro kočky, nezapomeňte si vzít krmivo pro vaši kočku.

Tento strážní systém může být velmi užitečný, když jedete se svým mazlíčkem na dovolenou a rozhodnete se strávit den v místním parku. To však nelze vždy improvizovat a je lepší mít záda tím, že si místo předem zarezervujete. Tato služba je velmi oblíbená, byla by škoda dorazit v den D a nechat se nemile překvapit!

Nechte se o něj starat milovanou osobou

labradorský pes s mladou ženou, která ho mazlí
© standret – iStock

Brát svého mazlíčka všude s sebou může být někdy omezující pro vás, ale i pro něj, zejména v zábavním parku. Opravdu, davy, hluk, pachy a držení celý den ve zběsilém tempu je tvrdě na psa. Proto je v některých případech tím nejlepším řešením jeho svěření blízké osobě. Určitě si vyberte někoho, kdo je na zvířata zvyklý a nejlépe už je zná. To pro vás bude uklidňující, protože budete mít důvěra v tomto člověku a v jeho schopnosti postarat se o vaše zvíře, ale také pro vašeho psa který bude znát i člověka, se kterým bude trávit den nebo víkend.

Jaké doplňky stravy mohu dát svému psovi?

Jak rozpoznat signály psa, který se cítí ohrožen?