Vibrační obojek pro neslyšící a nedoslýchavé psy

Jak jsme viděli v předchozím článku, není to proto, že je váš pes částečně nebo úplně hluchý, že ho není možné vychovávat. Stejně jako s lidmi je docela možné komunikovat se svým čoklem jinými způsoby. To může procházet jinými smysly, jako je zrak pomocí gest nebo hmatové vjemy s vibračním obojkem. Právě o tom druhém budeme dnes hovořit.

Obojek pro neslyšícího psa: co to je?

pes skáče do vzduchu
© Ksenia Rayková / iStock

Vibrační obojek je účinný nástroj pro usnadnění komunikace s neslyšícím psem. Je to prostě obojek s malou krabičkou, která na povel vydává vibrace. Takových obojků najdete na trhu mnoho, ale pozor, některé nabízejí jak vibrace, tak elektrický šok. Ty jsou často nabízeny jako „výchovné obojky“ a používají se k zabránění štěkání psa. Elektrický šok tedy odpovídá a trest pro psa. Pro hluché zvíře se tedy vůbec nehodí. který žádá pouze komunikaci a nebýt potrestán. Navíc je tento typ obojku dle našeho názoru totálně kontraproduktivní u neslyšícího i slyšícího psa. Takže se rozhodněte náhrdelník, který pouze vibruje a které jemně vzbudí pozornost vašeho pejska.

Při používání tohoto typu nářadí buďte opatrní. Měl by být používán střídmě, pouze v případě potřeby. V opačném případě riskujete, že svého psa stresujete nebo nudíte a on tomu nebude věnovat žádnou pozornost. Ztratili byste veškerou užitečnost náhrdelníku.

Zvykejte svého psa postupně

Vibrační obojek samozřejmě není žádný zázračný nástroj. Aby jeho použití váš pes pochopil, je nutná předchozí práce. Jednoduše řečeno, váš mazlíček bude muset pochopit: vibrace = pamlsek nebo jakákoli jiná odměna. To vyžaduje pracovat na pozitivní asociaci postupně, ale především pravidelně, aby váš pes asimiloval skutečnost, že vibrace znamenají návrat k vám, aby dostal odměnu. Stejně jako u jakéhokoli jiného příkazu, který jste svého psa naučili, odměňte každou pozitivní reakci, bez ohledu na to, jak jemná. Když pak váš pes pochopí, co od něj očekáváte, postupně snižujte odměny. Ujistěte se, že vždy udržujete pozitivní motivaci pro svého pejska!

Instrukce :

Pro začátek budete muset svého psa na obojek pozitivně zvyknout. Vibrace mohou vašeho psa překvapit poprvé. Zpočátku je nejlepší dát obojek dovnitř domu. Spusťte vibraci a hned si dejte pamlsek. Opakujte tuto operaci podle potřeby, dokud se váš pes nebude cítit dokonale pohodlně. Pak se můžete začít učit slaňování venku. Spusťte vibraci a váš pes by se měl rozhodně zastavit a zírat na vás. V takovém případě se přikrčte nebo gestem požádejte, aby se vrátil. Jakmile se vrátí, vřele ho odměňte pamlskem a objetím.

Samozřejmě, tato technika je jedna z mnoha! Je jen na vás, jak se svému psovi přizpůsobíte a zvolíte způsob, který mu nejvíce vyhovuje.

Proč vám pes skáče na klíně?

Měli byste navlhčit granule svého psa?