Upečte svému pejskovi na Valentýna dort

Tento rok, ať už jste sami nebo v doprovodu na Valentýna, váš pes bude u toho! Abyste mu poděkovali za všechny ty hezké chvíle strávené s vámi, proč mu pro tuto příležitost neupéct speciální malý dort? To je dobře, našli jsme pro vás skvělý recept. Pořiďte si tedy všechny potřebné ingredience a také pořádnou dávku lásky a hurá do svých kamen!

Potřebné ingredience:

  • 240 g de celozrnná mouka (Používejte za předpokladu, že váš pes není alergický na lepek. Celozrnná mouka je bohatá na vlákninu, vitamíny, rostlinné živiny, minerály a antioxidanty).
  • 180 g de Cizrnová mouka (bohatá na vlákninu, vitamíny, minerály a rostlinné bílkoviny, cizrnová mouka je jednou z nejvýživnějších mouk pro vašeho psa. Navíc obsahuje velmi málo sacharidů).
  • 330 g de mrkve (Mrkev s nízkým obsahem kalorií a vysokým obsahem vlákniny je ideální pro přepravu vašeho mazlíčka. Obsahuje také vitamíny A, B, C a K, draslík a železo).
  • 330 g de drůbeží játra (kuřecí játra přinesou chuť, kterou váš pes velmi ocení. Bohatá na živiny, vitamíny A a B, železo a fosfor, je to perfektní krmivo pro zdraví a imunitu vašeho psa).
  • 6 vejce (kompletní zdroj aminokyselin, vejce dále obsahují vitamín B12, selen a mastné kyseliny, které jsou dobré pro trávení).
  • 12 polévkových lžicrostlinný olej (lněný olej, hroznový olej, olivový olej atd. Důležité je volit bio a nejdříve za studena lisované).
  • 4 lžičky droždí (nutno konzumovat vařené).

Instrukce :

košíčky ve tvaru srdce
© Iuliia_photographer – iStock

1- Začněte s oloupejte a blanšírujte mrkev ve vroucí vodě. Během této doby se můžete dostat dolů krájení kuřecích jater v malých kouscích. Jakmile je mrkev uvařená, nakrájejte ji na malé kostky stejné velikosti jako kousky kuřecích jater a dejte stranou.

2- Za druhé nasypte celozrnnou mouku, cizrnovou mouku a čtyři lžičky prášku do pečiva do velké mísy. smíchejte je dohromady. Přidejte na kostičky nakrájenou mrkev stejně jako dvanáct lžic oleje a nahrubo promícháme.

3 – V misce, rozklepnout šest vajec a prošlehejte je, abyste získali homogenní směs, poté je přidejte do přípravku obsahujícího mouku. Smíchejte, abyste získali konzistence dortového těsta. Nakonec do přípravy přidejte nakrájená kuřecí játra a vše promíchejte.

4- Předehřejte troubu na 180 stupňů. Nalijte směs do velké formy nebo několika malých formiček ve tvaru srdce (viz níže). Jediné, co musíte udělat, je péct pro asi hodinu na velký dort. Pokud jste se rozhodli udělat několik malých, měla by se doba vaření zkrátit na přibližně 40 minut. Nezapomeňte zkontrolovat vaření špičkou nože.

dortové formy ve tvaru srdce
© simonidadjordjevic – iStock

5- Jakmile je vaření hotové, nechte jej vychladnout na talíři, než jej vyjmete z formy. Pro nejžravější pejsky můžete přidat trochu arašídového másla zálivka.

Všechno nejlepší k Valentýnu!

Jak vychovat již dospělého psa?

Květinová terapie pro úlevu psovi, který zažil opuštění