Udělejte svému pejskovi vánoční cukroví

V tomto svátečním období potěšte svého pejska upečením jeho vlastního vánočního cukroví! Hlavní výhodou, když si sušenky svého psa upečete sami, je, že máte na výběr ingredience. Jste to tedy vy, kdo kontroluje složení a můžete se tak vyhnout všem chemikáliím, jako jsou barviva nebo konzervanty. Váš čokl si zaslouží to nejlepší, proto pečlivě dodržujte recept.

Potřebné ingredience:

  • 150 gramů ovesné mouky
  • 100 gramů jablečného kompotu
  • Vejce
  • Půl lžičky skořice

Budete také potřebovatvykrajovátka na perníčky.

skořicový křehký chléb
© valentin-vlasů – Unsplash

Instrukce :

1. Začněte s rozšleháme vejce aby se z bílku a žloutku stala homogenní směs. Přidejte 100 gramů jablečného pyré a znovu promíchejte.

2. Aby se skořice do směsi rovnoměrně zapracovala, přidávejte ji v tomto okamžiku přípravy a ne až na konci, jak je tomu často v receptech. Vězte, že skořice je silný antioxidant, který podpoří mozkové funkce vašeho psa. Je to také skvělé antimykotikum. Pozor však, nedávat víc čtvrt lžičky za den malému psovi a půl lžičky pro velkého psa.

3. Poté přidejte mouka v dešti při šlehání, aby se nedělaly hrudky. Postupně se těsto bude čím dál tím hůře šlehat, to je doba, kdy ho budete muset hníst ručně. Těsto zpracováváme, dokud nezískáme homogenní směs.

4. Posypte si pracovní plochu moukou a vyválejte těsto pomocí válečku. Poté pomocí vykrajovátka vykrájejte cukroví a položte je na plech vyložený pečicím papírem.

5. Upečte sušenky na 180°C asi 20 minut. Sledujte je během vaření, protože jeho trvání bude záviset na velikosti vašich koláčů a jejich tloušťce!

Jak zvyknout svého psa na náhubek?

Různé typy značek k nalezení ztraceného psa