Světový den psích sušenek: Udělejte mu speciální recept

Souhlasíme s tím, že dnes každý den objevujeme bláznivější světový den než ten předchozí. Navzdory všemu jsme nemohli 23. února zabránit tomu, abychom si při příležitosti Světového dne… psích sušenek nepřipomněli! Ano, je těžké odolat touze potěšit naše rozkošné čtyřnohé kamarády. Tak, pojďme využít této příležitosti a připravit jim nový recept na pamlsky!

Kde se vzaly první psí sušenky?

Je to ve Spojených státech, v polovině 19. století přibližně, že se rodí první sušenky pro psy. Tento nápad vynalezl jistý James Spratt po návštěvě Anglie, přesněji Liverpoolu. Opravdu by tam viděl toulavé psy, kteří jedli lodní sušenky (druh suchých sušenek vyrobených z ovsa). První sušenky Spratt se proto objevily o něco později v Londýně.

Potřebné ingredience:

  • 80 g strouhané mrkve
  • 115 g pšeničné mouky
  • 75 g rozmačkaného banánu
  • 60 g arašídového másla (bez přidané soli nebo cukru a bez xylitolu)
  • 60 g rostlinného oleje
  • Lžička vanilkového extraktu
  • Lžička jedlé sody

Tyto dávky vám umožní vyrobit asi 12 báboviček! Jo, čtete správně, jsou jako koláčky, ale miniaturní a vhodné pro psy.

Instrukce :

1. Začněte s předehřejte si troubu na 180 stupňů na konvekční teplo. Poté ve velké míse smíchejte rozmačkaný banán, arašídové máslo, rostlinný olej a vanilkový extrakt.

2. Jakmile je vaše těsto dobře promíchané, můžete přidáme nastrouhanou mrkev. Znovu promíchejte, aby se dobře spojily se zbytkem ingrediencí, poté vsypte mouku a jedlou sodu a dobře promíchejte.

3. Nyní rozdělte těsto do předem vymazaných a moukou vysypaných formiček na košíčky a upečte je asi dvacet minut. Vaření pravidelně kontrolujte, protože hodně závisí na troubách. Budou propečené, až budou navrchu zlaté a čepel nože vyjde dokonale čistá!

4. Zatímco se vaše cupcaky pečou, pusťte se do přípravy polevy. Tento krok je volitelný, ale potěší vašeho pejska. Chcete-li to provést, jednoduše promíchejte trochu arašídového másla s rostlinným jogurtem pro získání krémové textury. Jakmile jsou vaše koláče z trouby a vychladlé, můžete je přikrýt.

Tyto malé pamlsky vydrží několik dní ve vzduchotěsné nádobě a v lednici. Můžete je také zamrazit!

Jak vychovat hluchého psa?

Proč bychom se měli vyhýbat dvěma psům na vodítku?