Speciální recept na psí sušenky ve tvaru ječného cukroví na Vánoce

Svátky se kvapem blíží a vaše skříně se jistě začínají zásobovat čokoládami, perníčky a dalším vánočním cukrovím všeho druhu. Jak si užíváte toto gurmánské období roku, váš čokl na vás kouká se závistí… ale čokoláda není pro psy! Abyste tedy potěšili i jeho, navrhujeme, abyste mu uvařili vlastní vánoční cukroví ve tvaru ječného cukroví. Pijte s mírou, jako vždy…

Potřebné ingredience:

  • 150 gramů ovesné mouky
  • 100 gramů vařeného a jemně nakrájeného kuřete
  • Vejce
  • Lžička olivového oleje
  • Trochu kuřecího vývaru nebo vody (volitelně)
  • Řepná šťáva nebo přírodní červené barvivo
pes olizuje cukrovou hůl
© Pes usrkává skutečnou cukrovou třtinu / Firn – iStock

Instrukce :

1. V misce rozšlehejte celé vejce se lžičkou olivového oleje. Přidejte velmi jemně nakrájené kuře a důkladně promíchejte, abyste získali homogenní směs. Postupně přidávejte ovesné vločky a mezi každým přidáním dobře promíchejte homogenní směs.

2. Těsto bude stále konzistentnější. Když to stačí, můžete hněte přímo ručně. Pokud je těsto příliš drobivé, postupně přilévejte trochu vývaru, abyste získali požadovanou konzistenci.

3. Těsto rozdělte na dvě stejné části. Dva kusy těsta můžete zvážit, abyste byli přesnější. Do mísy dejte část těsta vybarvi to červeně.

4. Nyní vytvořte své malé bonbóny. Chcete-li to provést, válejte bílé těsto a červené těsto klobásy asi 1 cm v průměru a 20 cm dlouhé.

5. Jakmile získáte všechny vaše těstoviny, vezměte si jednu z každé a stočte je dohromady aby se získal vzhled ječného cukru. Tvar mu dejte také ohnutím jednoho z konců.

6. Sušenky položte na plech vyložený pečicím papírem a pečte na 180 stupňů po dobu 15 minut o. Vaše sušenky by neměly příliš zhnědnout, aby neztratily svou krásnou barvu.

Nechte vychladnout a nechte svého pejska ochutnat! Sušenky vydrží ve vzduchotěsné nádobě deset dní.

5 nápadů na stylové hry, jak si užít zábavu se svým psem

psí aktivita, která kombinuje rychlost a obratnost