Recept na „kapky“ pamlsky pro vašeho psa

Po receptu na tyčinky ze sušeného masa objevte tento nový recept na kapky pro psy. Název těchto pamlsků pochází z jejich vzhledu ve tvaru kapky. Malé, snadno vklouznou do kapsy na drezuru nebo na nácvik slaňování na procházce. Základní recept je velmi jednoduchý a je možné udělat několik variant. Budete si je tedy moci dochucovat dle libosti pro co největší potěšení psích chuťových buněk. Do vašich kamen!

Recept inspirovaný Baïkův blog

Ingredience na výrobu psích kapek:

Pro měření si ponechte nádobu s jogurtem, kterou budete používat.

  • 1 jogurt (který můžete nahradit 1/3 mléka a odměrným vejcem hrncem jogurtu)
  • 1 odměrka klasické pšeničné mouky (nebo třeba kukuřice)
  • Složka dle vašeho výběru pro ochucení kapek (množství bude záviset na zvoleném produktu): malina, med, borůvka, slanina atd.

Postup výroby kapek:

začít s smícháme mouku a jogurt dokud nevznikne hladká a homogenní pasta. Také si předehřejte troubu na 180 stupňů.

Postupně přidávejte ingredience dle vlastního výběru, může to být malinové pyré, med nebo slanina. Je důležité jej přidávat postupně, aby byla zachována poměrně konzistentní textura pasty.

Pokud je těsto příliš husté, přidejte trochu mléka. Pokud je naopak příliš tekuté, přidejte trochu mouky. Jakmile je směs homogenní, vložte jej do potrubního sáčku nebo propíchnutý mrazicí sáček.

Na plech vyložený pečicím papírem nakládejte kapky vedle sebe. Pečeme pro asi dvacet minut.

Po uvaření mohou být vaše pamlsky ještě trochu měkké. Pokud ano, nechte je vychladnout na vzduchu. aby ztvrdly a uchovaly v lednici.

Přejeme vašemu pejskovi dobrou chuť!

Jak naučím svého psa dávat tlapku?

Můj pes se bojí ohňostrojů, jak ho mohu uklidnit?