Recept na dýňové cukroví pro vašeho psa

Medvídci, krokodýli, třešně, láhve od koksu atd. Mnoho bonbonů se vyrábí z želatiny, ale ty nejsou pro psy vůbec vhodné. Takže dnes vám navrhujeme, abyste svému milovanému čoklovi uvařili vlastní sladkosti!

Máte nějaké pochybnosti o výhodách želatiny? Vězte, že tato složka obsahuje mnoho aminokyselin, které poskytují velké množství preventivních a léčebných opatření pro vaše zvíře. Želatina totiž umožňuje mimo jiné podpořit trávení, snížit stres, zmírnit bolesti kloubů nebo dokonce zlepšit kvalitu vlasů, drápů, kostí a všech pojivových tkání. To je vše, už nemáte žádné pochybnosti? Tak jdeme na to, pojďte ke sporáku!

Ingredience potřebné na pamlsky:

  • 115 ml vývaru nebo čerstvé nesolené a neochucené vody (nebo jiné tekutiny, kterou má váš pes rád a je pro něj vhodná)
  • 3 lžíce kvalitní želatiny v prášku
  • 115 gramů dýňového pyré

Instrukce :

1. Začněte s připravte vývar a množství potřebné k přípravě cukroví si rezervujte v hrnci. Zahřejte hrnec s vývarem na mírném ohni a nalijte do něj želatinový prášek.

2. Nechte sedět asi pět minut nebo déle, dokud se prášková želatina neroztáhne a nezgelovatí. Jednou želatina nabobtnala, směs jemně míchejte vždy na mírném ohni, dokud se želatina úplně nerozpustí. Dávejte pozor, abyste při zvyšování teploty nechtěli jet příliš rychle, protože přílišné teplo může snížit tuhost želatiny.

3. Jakmile je želatina zcela rozpuštěná, sundejte pánev z plotny. Vážit vaše dýňové pyré a trochu zapracujte, abyste získali hladkou texturu, která se dokonale smíchá s vývarem a želatinou. Přidejte směs želatiny a vývaru do dýňového pyré a dobře promíchejte. Směs musí být homogenní.

4. Až budete připraveni, nalijte svou směs do forem. Tyto bonbóny lze vyrobit v malých jednotlivých formách, ale pokud žádnou nemáte, postačí jednoduchá dortová forma. Jakmile je směs dobře ztuhlá, bude stačit rozdělit bonbóny na malé kostky.

5. Nakonec dáme do lednice minimálně 2 hodiny aby se sladkosti dobře braly.

Cvičte se svým psem přitahování špičáků

5 tipů, jak udržet doma čistotu se psem