psí aktivita, která kombinuje rychlost a obratnost

Flyball znamená v angličtině létající míč. Proč má ale tato disciplína tento podivný název? No, původně první míčové stroje byly jakýmsi katapultem, který vypouštěl míč vysoko a daleko. Dnes jsou flyboxy zjednodušené, ale tato disciplína neztratila svůj lesk!

Co je flyball?

flyball chytání psa
© lesa – iStock

Flyball je disciplína, která vyžaduje obojí rychlost a obratnost. Skládá se z překážkové dráhy sestávající ze čtyř překážek ležících na přímce. Na rozdíl od agility, kde se pes musí točit doprava a doleva za doprovodu svého člověka, ve flyballu zůstává psovod za startovní čárou a nechává psa běžet dál. přímá cesta. Jakmile pes překročí tyto čtyři překážky, musí chytit míček, který je na jakési malé skateboardové rampě zvané flybox. Jakmile je míček v tlamě, zvíře se otočí, aby znovu překročilo živé ploty v opačném směru. Samozřejmě cílem je absolvovat tento kurz tak rychle, jak je to možné !

Flyball se dá skvěle cvičit jako jednoduchý koníček k utrácení pejska, ale jsou i soutěže. V tomto případě se pak z flyballu stává štafetový sport, kde proti sobě soutěží dva týmy obvykle po 4 párech muž/pes. Vítězí tým, který dokončí trať nejrychleji. Psi jsou skuteční atleti a flyballové soutěže mohou být úžasné, protože skupina čtyř psů se může dát méně než dvacet sekund k dokončení kurzu!

Jaké jsou výhody praktikování této disciplíny?

skákající pes ve flyballové akci
© squirrel77 – iStock

Jako většina kynologických oborů je prvním argumentem, který by vás mohl přesvědčit, abyste začali, fakt, že vám to umožňuje posílit vazbu mezi pánem a jeho psem! Je to také velmi intenzivní disciplína, která umožní vašemu čoklovi, aby se namáhal. Soustředění Do hry vstupuje také, protože váš pes bude muset absolvovat dráhu bez vás po jeho boku a s mnoha okolními zvuky, zejména křikem ostatních pánů, kteří své psy povzbuzují. Pokud nejste příliš sportovně založení, je flyball ideální, protože na rozdíl od agility do něj vstupuje pouze pes a nemusíte vedle něj běhat, abyste ho vodili. Konečně flyball pomáhá socializovat vašeho psaprotože váš čokl bude muset sdílet trať s mnoha svými psími kolegy!

Speciální recept na psí sušenky ve tvaru ječného cukroví na Vánoce

proč můj pes spolkne všechno a cokoliv?