Proč váš pes čůrá, když je šťastný?

Každý večer, když přijdete z práce, vás váš pes jistě vřele přivítá. Kromě toho může být toto shledání doprovázeno malým vlhkým překvapením? Váš pes je tak šťastný, že vás vidí, že se nemůže udržet zpátky… Tyto úniky jsou zpočátku roztomilé, ale z dlouhodobého hlediska se mohou rychle stát nepříjemnými. Nebojte se, každý problém má své řešení a my vám ukážeme, že šťastné čůrání není nepřekonatelné!

Proč váš pes čůrá, když je šťastný?

pes, který čůral na koberec
Kredity: alexsokolov/iStock

Pro začátek byste měli vědět, že toto někdy otravné chování je zcela nedobrovolné. To se často stává u štěňat a mladých psů, ale tento problém může trvat a nastat v jakémkoli věku. Když váš pes čůrá radostí, znamená toprostě má problém zvládat a ovládat své emoce. Pro lepší pochopení bychom to mohli přirovnat k červenání u lidí. Když se ocitnete v situaci, která vám je nepříjemná, můžete se červenat. Tato malá nepříjemnost je naprosto nekontrolovatelná přirozená reakce. Můžete to však napravit tím, že zapracujete na svých emocích a odpoutáte se od strachu z červenání. No, u pejska je to trochu stejné, bude muset pracovat na ovládání svých emocí.

Jak tedy toto chování napravit?

Pes čůrá na podlahu
Kredity: Cunaplus_M.Faba_ / iStock

Než začneme, upozorněme na tonenadávejte ani netrestejte svého psa v této situaci, protože tyto malé úniky jsou zcela nedobrovolné a nevědomé. Takže váš mazlíček by nepochopil, co udělal špatně. Co však budete muset udělat, je hlídejte svého psa pokusit seIdentifikujte, co spouští toto chování. Ve skutečnosti se tomu běžně říká „čůrání radosti“, ale není to jediná emoce, která může způsobit, že váš pes na sebe zapomene. Stres nebo strach mohou také způsobit tento typ chování vašeho domácího mazlíčka. Cílem tedy bude identifikovat problém a najít řešení, aby váš pes své emoce zvládal. Je na vás, abyste zajistili, že se váš pes nedostane do příliš intenzivního emočního stavu. Jak to udělat ? To je to, co vám hned vysvětlíme!

Několik tipů, jak pomoci vašemu psímu kanálu

Pes, který je u veterináře
Crédits : dima_sidelnikov / iStock

Pokud je váš pes dospělý, první věc, kterou musíte udělat, je navštívit svého veterináře. Tímto způsobem si můžete být jisti, že toto chování není spojeno se zdravotním problémem. V opačném případě může být váš pes léčen a tento problém bude zcela jistě vyřešen. Pokud váš pes prospívá velmi dobře a nemá žádné fyzické problémy, které by mohly vést k inkontinenci, pak je problém jinde.

Chcete-li to identifikovat, klíčem je pozorování. Čůrá váš pes, když přijdete z práce? Kdy přijdou hosté? Když si hraje s dětmi? ujisti se identifikovat spouštěč. Jakmile bude nalezen ten druhý, nyní budete muset pochopit emoce, které z toho pramení. Je to radost? Strach? Stres? Pokud se zdá, že váš pes čůrá, když cítí intenzivní radost, můžete pracovat na zvládání vzrušení. Například můžete svého psa ignorovat, když vstoupí do tohoto stavu, počkat, až se uklidní, a dělat si o něj starosti, až ten čas přijde. Můžete ho také požádat, aby provedl cvičení, které vyžaduje soustředění, abyste odvrátili jeho přehršel emocí.

U psa, který čůrá ze strachu nebo stresu, budete muset zjistit příčinu a pracovat na ní. Můžete např být doprovázen psím behavioristou dělat práci desenzibilizace.

Jak chránit svého psa během horka?

Dobrý nebo špatný nápad?