Proč vám pes skáče na klíně?

Při aperitivu s přáteli nebo když v klidu sedíte u televize, má váš pes tendenci lézt vám na klín? Toto chování některé lidi znepokojuje, zatímco jiné dráždí… Co to tedy znamená a měli bychom se tím znepokojovat? Vše vysvětlíme v tomto článku!

Ovládá mě můj pes?

pes na klíně majitele
Kredity: Sviatlana-Barchan / iStock

Často se mylně domníváme, že pes šplhající na váš klín je trik, který se snaží prosadit a prosadit svou dominanci, ale není tomu tak! Pes, který se na vás usadí, se vás vůbec nesnaží ovládnout. Naopak, později v tomto článku uvidíme, že je to dokonce naopak. Navíc by se to mělo vědět teorie mezidruhové dominanceto znamená vytvoření hierarchie mezi příslušníky různých druhů, byla vyvrácena již před mnoha lety. Buďte si jisti, že je to zcela normální chování. Takže už nemáte důvod si myslet, že se váš pejsek snaží prosadit tím, že na vás leze.

Ale jak potom vysvětlit toto chování?

malý pes ležící na klíně
Kredity: bruev/iStock

Jak často v našich článcích připomínáme, pes je společenské zvíře. Ať už s jeho kongenery, jinými zvířaty nebo vámi, potřebuje udržovat úzké vztahy se členy své sociální skupiny. Samozřejmě jste nedílnou součástí sociální skupiny vašeho psa a proto s vámi potřebuje sdílet pravidelný fyzický kontakt. Je to jeho způsob, jak vyjádřit svou náklonnost a upevnit pouta, která vás spojují. Kromě toho, dostat se na klín znamená v podstatě totéž jako olizování nebo silnou žádost o pohlazení.

Vyšplhat si na klín a sednout si na něj může také znamenat, že váš pes chce vaši pozornost. Pokud se například 5 minut marně snaží získat domácí mazlíčky nebo kňučí u vašich nohou, je velká šance, že vám skončí na klíně, protože tam určitě bude. středem vaší pozornosti! Navíc, když máte zaneprázdněná kolena, nemůžete se hýbat, což pro něj znamená ještě více mazlení.

Váš pes vám jen dává najevo svou náklonnost

pes položil hlavu na svou paní
Kredity: Halfpoint / iStock

Stručně řečeno, pokud vám váš pejsek pravidelně skáče na klín, je to jednoduše tím, že vás miluje. Ale nebojte se, pokud na vás váš pes nikdy neskočil, neznamená to, že mu na vás nezáleží! Každý pes má svůj charakter a osobnost. Některé jsou více nezávislé a nevyžadují nutně mnoho objetí, zatímco jiné jsou skutečnými hrnci lepidla. Je na vás, abyste svého psa pozorovali, abyste zjistili, co potřebuje, a podle toho se chovali.

V každém případě, pokud jste hrdým majitelem německé dogy nebo bernského salašnického psa, který na vás skáče, moc na vás myslíme!

jak vybrat bójku pro vašeho psa?

Vibrační obojek pro neslyšící a nedoslýchavé psy