Připravte pro svého psa recept na osvěžující zmrzlinu

V horkých letních dnech, ať už jste venku nebo doma, co může být lepšího, než si vychutnat dobrou zmrzlinu a trochu se zchladit? Váš pejsek vás koutkem oka sleduje, ale vězte, že i on na to může mít nárok! Pokud se rozhodnete pro vhodné ingredience, váš pes se s vámi bude moci podělit o zmrzlinu. Navíc restauratér ve Varech nabízí na letošní léto v nabídce speciální psí zmrzlinu. Dnes vás zveme, abyste si vytvořili vlastní verzi, která potěší vašeho malého společníka. Tento recept, který vyžaduje použití mixéru, je velmi jednoduchý na přípravu.

Může můj pes jíst zmrzlinu?

Stejně jako vy, i váš pes může v létě rychle trpět vysokými teplotami. Část tepla sice odvádí jazykem, ale ne vždy je snadné to unést. V tomto případě, trocha zmrzliny ho může zchladit rychleji! Samozřejmě mu nemůžete nabídnout jeden ze svých citrónovo-jahodových kornoutů, které se od loňského léta povalují v mrazáku, ale zmrzlinu, kterou vyrábíte sami. s vhodnými přísadami, Je to zcela možné! Samozřejmě to zůstává pochoutka podávaná mimo denní krmnou dávku, a proto by se měla konzumovat s mírou.

mops olizující zmrzlinu
© Anastasiia Ostapovych – iStock

Potřebné ingredience:

  • 100 gramů tvarohu
  • 100 gramů játrových klobás (nebo vařených telecích jater)
  • Trocha bio řepkového oleje (nebo jiného rostlinného oleje, který je pro psy zajímavý: lněný, slunečnicový, olivový atd.)
  • Trochu arašídového másla
  • Psí žvýkací tyčinky
  • Formy na zmrzlinu

Instrukce :

1. Chcete-li začít, nakrájejte si játrové klobásy na hrubé kousky před vložením do mixéru je rozmixujte na pastu. Rezervujte si několik detailnějších kousků klobásy.

2. Nyní můžete přidejte 100 gramů bílého tvarohu. Znovu promíchejte, abyste získali hladkou texturu. Pokud máte trochu potíže se získáním hladké pasty, je to normální, řepkový olej by vám s tím měl pomoci. Začněte polévkovou lžící, promíchejte a podle potřeby přidejte další.

3. Chcete-li dokončit a přidat do této zmrzliny nějakou texturu, přidejte do získaného těsta malé kousky klobásy které jste si rezervovali dříve. Dobře promíchejte, aby se ve směsi rovnoměrně rozložily.

4. Nyní, když je příprava klobásy hotová, můžete vytvořit zmrzlinu. K tomu si vezměte formičky, ideálně ve tvaru nanukové zmrzliny. Začněte tím, že naplníte vršek zmrzliny lžíce arašídového másla. Poté naplňte celou zmrzlinovou formu klobásovou směsí.

5. Jako hůl, umístěte žvýkací tyčinku aby byla zmrzlina pro vašeho psa zcela jedlá!

6. Nakonec vše položte v mrazáku na několik hodin a v horkých dnech nabídněte svému čoklovi zmrzlinu.

Jak předejít riziku utonutí u psů?