práce snů všech milovníků psů

Není vždy snadné chovat psa o prázdninách nebo v práci… Naštěstí existují profesionálové, kteří se o to postarají. V anglosaských zemích velmi přítomná profese dog-walker se zde začíná projevovat v podobě dog-sitter. Pro milovníky psů, co může být úžasnějšího, než skloubit svou práci s láskou ke zvířatům? Pojďme se společně podívat na toto velmi zvláštní povolání, které je stále více v módě.

Jaké jsou rozdíly mezi pejskařem a hlídačem psů?

pes corgi na procházce
Kredity: Taisiia Shestopal / Unsplash

Práce hlídače je velmi jednoduchá la verze canine du baby-sitting. Hlídač psů (šířeji pet-sitter) bude mít za úkol držet zvíře u sebe doma nebo u majitele v době jeho více či méně dlouhé nepřítomnosti. Kromě toho by také měl venčit psa, krmit ho, starat se o něj, hrát si s nímatd.

Povolání pejskaře je trochu jiné. Velmi rozšířený ve velkých městech Spojeného království má pejskař, jak jeho název napovídá, za hlavním posláním je venčení psa. Majitelé, kteří celý den pracují a nemají tedy čas vyvenčit své psy, je svěřují tomuto profesionálovi. Kromě toho, když se procházíte v londýnském parku, není neobvyklé, že narazíte na člověka v doprovodu hordy psů!

Základní vlastnosti pro to, stát se hlídačem psů

pes v náručí majitele
Kredity: Artem Beliaikin / Unsplash

První zásadní vlastností hlídače je samozřejmě zvířecí láska ! Zdá se to logické, ale musíte si pamatovat, že být pohodlný se zvířaty se nevyjednává. Budeme s nimi muset trávit čas, venčit je, bavit je, starat se o ně. Na procházkách je potřeba zvládnout i případné setkání s ostatními psy. Hlídač psů musí také mít dobrý lidský kontakt. Opravdu bude muset majitele psa uklidnit, ale také mu ukázat své dovednosti a svou vážnost. K tomu je nezbytný hravý a usměvavý kontakt. Třetí vlastností hlídače je organizace, protože zvládat hordu psů nebo zvířat se nedělá lehce. Musí si tedy uspořádat svou agendu tak, aby se shodovala s příchody a odchody, procházkami, schůzkami se zákazníky atd.

Chci se stát hlídačem psů, jak to funguje?

pejskař
Kredity: Highwaystarz Photography / Unsplash

V současné době neexistuje žádné uznávané školení. Jediná věc, která je vyžadována k výkonu této profese, je vlastnictví Průkaz způsobilosti pro domácí zvířata. Tento certifikát vám dává právo pečovat o psy a jiná domácí zvířata. Měli byste vědět, že profese hlídače je velmi často vykonávána jako OSVČ a jako doplněk k jiné práci. Tato profese je stále více v módě, nyní existují platformy na kterém se můžete zaregistrovat k chovu zvířat.

Nyní víte vše o práci hlídače psů! Pokud chcete tuto práci vykonávat na plný úvazek, doporučujeme vám začít proveďte průzkum trhu ve vašem městě abyste věděli, jak se postavit. Chcete-li se změnit tváří v tvář někdy tvrdé konkurenci, můžete také absolvovat školení být ještě kvalifikovanější v oboru.

Jak naučím svého psa vzpomínat? Vzdělání

Elektrické obojky pro psy: špatný nápad