postarejte se o svého psa s kameny

Pečujete o svého psa kameny? Jaký vtipný nápad! Opravdu, pokud nejste citliví na litoterapii, musí vám tato myšlenka jistě připadat přitažená za vlasy. Uvědomte si však, že každý z polodrahokamů má mnoho předností. Takže, pokud to chcete zkusit, ale nevíte, kde začít, zde je neúplný seznam kamenů na podporu fyzických a/nebo psychických neduhů vašeho milovaného pejska.

Můj pes má blechy

jantarová koule
© natalia-soto – Unsplash

jantar je známo, že uleví dětem od bolesti způsobené růstem mléčných zubů. No vězte, že je účinný i na vaše čtyřnohé kamarády, ale na cokoli jiného. Opravdu, můžete ho přimět nosit jantarový přívěsek, abyste zabránili blechám. To bude fungovat jako přírodní repelent. To je také případ l’onyx.

Můj pes má hematom

Při jejich množství chlupů není hematom na psovi vždy na první pohled patrný. Pokud však víte, že byl šokován a zdá se, že má bolesti, když se ho tam dotknete, hematom je určitě přítomen. V tomto případě aplikujte asi dvacet minut hematit na hematomu. Kámen ho pomůže rychleji vstřebat.

Můj pes má artritidu

tyrkysové tromlované kameny
© nickpo – iStock

Pokud váš pes trpí osteoartrózou, budete se moci vyzbrojit několika různými kameny, abyste mohli provést léčbu. Budeš potřebovat malachit, magnetit nebo jantar a hypersten nebo tyrkys. Chcete-li začít, budete muset umístit malachit a magnetit (nebo jantar, chcete-li) na každou stranu bolestivého kloubu. Pro usnadnění to zkuste udělat, když váš pes leží. Kameny by se měly přikládat asi patnáct minut. Poté bude nutné nanést hypersten (nebo tyrkys) na kloub pomocí pásku, aby se udržoval a ponechal jej co nejdéle. Vybírejte malé kamínky, aby vám čokl nezatěžovaly. Další trik, vklad fluorit ve své vodě.

Můj pes je nachlazený

Pokud je váš pes nachlazený, můžete mu nainstalovat přívěsek z jantaru na límci, aby se mu ulevilo. Můžete také vložit Celestýn na jeho čele asi 15 minut.

Můj pes se bojí

Pokud má váš pes tendenci mít strach z jiných psů, lidí nebo jakékoli jiné situace, je to tak amazonit kdo ho může podpořit. Než váš pes zažije stresovou situaci, nainstalujte mu na obojek malý amazonitový přívěsek tak, aby mu visel na hrudi.

Můj pes je v depresi

růženínové koule
© 11AFotografie – iStock

Deprese bohužel není nemoc vyhrazená pro lidské bytosti. Obětí se může stát i váš pejsek. V tomto případě ho donuťte nosit křemenná růže nebo kunzit jako přívěsek připevněný k jeho náhrdelníku. Můžete také přidat a lepidolit a/nebo růžový křemen ve svém košíku nebo kde spí.

Moje fenka má nervózní březost

náhrdelník z dalmatského jaspisu
© Reimphoto – iStock

Stává se, že některé psí feny prožívají to, čemu se říká nervózní březost. U nesterilizovaných fen je to poměrně častý jev. Tento okamžik pro ni není nutně nejpříjemnější, a proto ji přinuťte nosit přívěsek lepidolit co nejdelší dobu. Záloha také na několik dní dalmatský jaspis v úrovni jeho podbřišku, dokud příznaky nezmizí. Nechte kámen asi dvacet minut.

Můj pes má separační úzkost

Může se stát, že se na dovolené nebo výletu dočasně odloučíte od svého zvířete. To může být i případ, kdy odcházíte do práce každý den. Tento okamžik je pro některé psy skutečnou bolestí a intenzivním stresem. Takže si můžete dát přívěsek d’aventurine na obojek vašeho psa, aby pomohl zmírnit stres.

Pozor, litoterapie absolutně nenahradí k tradiční veterinární medicíně. V případě zdravotních problémů nebo problémů s chováním, určitě se nejprve poraďte se svým veterinářem. Poté mohou kameny podpořit blaho vašeho zvířete. Také zvažte očistit kameny pravidelně je dobíjet dobrou energií pro vašeho psa.

Chcete-li jít dále: čtení knihy „Ošetřujte svého psa kameny a krystaly“ od Jean-Michel Garnier

připravte pro svého psa sušenky se speciální polevou

Jak se vlk a člověk poprvé setkali?