Objevte výhody extraktu z grapefruitových jadérek pro vašeho psa

Zatímco se stále více antibiotik prodává k léčbě našich pejsků, pozorujeme rezistenci vůči antibiotikům, která se postupně rozšiřuje. Upozorňujeme, že netvrdíme, že je třeba se antibiotikům za každou cenu vyhýbat. Naopak, jsou nezbytné, jak pro humánní, tak pro veterinární medicínu, ale bohužel jsou podávány příliš často bez rozdílu. Tady přichází EPP! Extrakt z grapefruitových jadérek je skutečně považován za přírodní antibiotikum. Toto je dobrá alternativa, která má neuvěřitelné přednosti, často srovnatelné s antibiotiky k léčbě vašeho psa!

Co je extrakt z grapefruitových jadérek?

Olej z grapefruitových semínek
Kredity: Anna-Ok / iStock

Extrakt z grapefruitových jadérek, jednodušeji nazvanýEPP, se získává, jak jeho název napovídá, ze semen grapefruitu. Poté podstoupí různé úpravy před dosažením konečného řešení : sušení, mletí, ředění, rozpouštění směsí voda-líh nebo voda-zelenina atd. Tímto způsobem jsou zachovány pouze zajímavé aktivní principy. Dnes mají laboratoře tendenci používat i jiné části grapefruitu, jako je dužina nebo bílá část pod slupkou. Pro vysoce kvalitní produkt je však vhodnější zvolit organický extrakt z grapefruitových jadérek. pouze na bázi semen a pokud možno z typu grapefruit Citrusový ráj.

Složení extraktu z grapefruitových jadérek:

  • Antioxidační flavonoidy se specifickými vlastnostmi : naringin (protizánětlivý, antiarytmický a protivředový), isonaringin a limonen (potenciální protirakovinný)
  • Vitamín C : tónování, proti únavě; posiluje imunitní obranu;
  • Vitamíny E : antioxidant, chrání před předčasným stárnutím pokožky;
  • Kyselina citronová : odvápňovací prostředek, prostředek na úpravu pH;
  • Limonoidy : antioxidanty, antimykotika; posílit imunitní obranu.

Jaké jsou výhody extraktu z grapefruitových jadérek?

australský pastevecký pes
Kredity: Stephanie Frey / iStock

Bylo to kolem 80. let, kdy doktor Jacob Harich, lékař, fyzik a imunolog, objevil mnoho výhod extraktu z grapefruitových jadérek. Ve skutečnosti si toho všiml tím, že pravidelně házel zbytky grapefruitu do kompostu jejich pecky se nikdy nerozpadají. Poté se na ně podívá blíže, aby odhalil jejich vlastnosti. Dnes bylo provedeno mnoho studií, které prokazují skutečnou účinnost extraktu z grapefruitových jadérek, zejména v boji proti některým virům a bakteriím, protože je to lék proti přibližně 800 kmenům bakterií. Vlastnosti extraktu z grapefruitových jadérek jsou pro člověka stejně jako pro zvířata zajímavé antibakteriální, antimikrobiální, antibiotika a fungicidy.

Zde jsou některé způsoby využití, které můžete svému psovi nabídnout:

Pro posílení imunitního systému

Extrakt z grapefruitových jadérek, složený z mnoha antioxidantů, jako je vitamín C a vitamín E, je vynikající chránit buňky vašeho čoklu před předčasným stárnutím. Zároveň umožňuje stimulovat jejich imunitní systém.

K prevenci a boji proti infekcím

Extrakt z grapefruitových jadérek nedostojí své pověsti přírodní antibiotikum pro nic ! Jeho koncentrace flavonoidů a vitamínů účinně likviduje viry, bakterie a plísně. V rámci prevence omezuje riziko infekcí všeho druhu a zejména infekcí močových cest u vašeho psa.

K boji proti zažívacím potížím

Extrakt z grapefruitových jadérek je také velmi účinný v boji proti zažívacím potížím. Gastritida, žaludeční vředy nebo střevní dysfunkce již nebudou trápit vašeho psa!

K léčbě kožních onemocnění

Výhodou EPP je, že jej lze použít jak interně, tak externě. Pokud má váš pes tendenci trpět kožními problémy, jako je ekzém nebo dermatitida, můžete postižené místo masírovat několika kapkami extraktu z grapefruitových jadérek rozředěných ve vodě. Tuto masáž opakujte každý den, dokud kožní problém nezmizí.

K boji se zubním kamenem

EPP je také velmi účinný proti zubnímu kameni. Chcete-li to provést, kápněte asi pět kapek extraktu z grapefruitových jadérek zředěných ve vodě na zubní kartáček, abyste svému psovi vyčistili zuby.

Dávkování OOP pro vašeho psa

První věc, kterou byste měli vědět, je, že byste měli vždy používat OOP zředěný ve vodě. Nemělo by se dávat vašemu psovi čisté. Nejjednodušší způsob, jak ošetřit svého psa extraktem z grapefruitových jadérek, je umístit kapky přímo do jejich misky s vodou. Co se týče počtu kapek, počítejte jedna kapka na dvě kila hmotnosti psa. Například desetikilovému psovi můžete do misky na vodu dát 5 kapek OOPP. Týká se to například preventivní léčby, při průjmech, infekcích močových cest nebo střevních potížích. Pokud má váš pes opruzeniny nebo kožní problémy, můžete jej také použít masáž (vždy zředěné ve vodě nebo rostlinném oleji), přidejte do něj 5 až 10 kapek šampon nebo ji použít ve spreji (60 až 80 kapek na litr vody).

co můžete dát svému psovi ke žvýkání?

Pomoc, myslím, že můj pes je hloupý