Neuvěřitelný příběh Billyho, chrta, který kulhá jako jeho pán

Loni v lednu vyvolal příběh tohoto psa, který začal kulhat, aby napodobil svého pána, mnoho reakcí. Jsou ale psi skutečně schopni napodobit naše chování? A proč se takto chovají? Dnes se vrátíme k tomuto neuvěřitelnému příběhu, abychom se jej pokusili pochopit.

Úsměvný příběh o berlích

Příběh o Billym kulhajícím po boku svého pána o berlích rychle obletěl sociální sítě a média po celém světě. Jednoho krásného dne si Russel, čtyřicátník z Londýna, uvědomil, že jeho chrt Billy začíná kulhat, zatímco jeho vlastní noha byla v sádře. Na scéně britské show Ráno, vysvětlil, že toto chování pozoroval velmi krátce po nehodě což způsobilo, že si zlomil kotník. V obavách o svého psa se proto Russel s manželkou vydali k veterináři, aby ho nechal vyšetřit. Pokud měl nejprve podezření na problém s tlapkou zvířete, veterinář nakonec nenašel nic nenormálního.

Ale čím Billy trpěl?

Rentgen neukázal žádnou abnormalitu, která by mohla vysvětlit Billyho kulhání, tak čím by ten pes mohl trpět? Veterinář udělal neuvěřitelný objev: dJakmile se od něj jeho pán vzdálil, Billyho kulhání zmizelo. Došel tedy k závěru, že Billy jen napodoboval chůzi svého pána. Přestože vyvolal soucit, je těžké skutečně poznat důvod, který nutí Greyhounda k takovému jednání. Pokud tedy příběh skončil dobře, musel Russel ještě zaplatit 300 liber za vyšetření, které provedl veterinář, zatímco jeho pes předstíral, že kulhá. Tento příběh velmi pobavil celý svět a tím lépe, protože to Russel chtěl!

Mohou nás psi napodobovat?

Podle studie provedené rakouskými vědci jsou psi schopni mimikry. Mezi provedenými testy jeden z nich spočíval v podání pamlsku. Polovina z deseti psů musela posuvné dveře otevřít stejně jako jejich pán, který měl na výběr, zda je otevřít rukou nebo hlavou. Druhá polovina dostala pamlsek, když udělala opak toho, co udělal jejich pán. No, navzdory všem předpokladům, všichni psi napodobili svého pána i kdyby to znamenalo nedostat pamlsek. Kromě toho není neobvyklé vidět vtipná videa psů napodobujících malé děti, kteří se například vlečou po zemi. Tak tomu říkáme efekt „zrcadlového neuronu“. Jedná se o specifické neurony, které umožňují omezení. Toto chování je zcela přirozené.

Vytvořte svému psovi podložku na kopání sami

Jak vychovat již dospělého psa?