Několik tipů pro výcvik vašeho štěněte na nočník

Když přivítáte do rodiny nového čtyřnohého člena, musíte zvládnout spoustu věcí: výchovu, pravidelné procházky, mazlení, hraní, socializaci, ale také a především čistotu. Opravdu, štěně, které ještě neumí dát tlapku, to není moc vážné, na druhou stranu, když čůrá všude, může to být dost omezující… zde je pár tipů, které pro vaši studnu zavést – být, ale i svůj!

Předvídat potenciální nehody

Pes, který čůral na matraci
Kredity: lolostock / iStock

První věc, kterou musíte udělat, abyste pomohli svému malému štěněti cvičit na nočník, je předvídat jeho touhu věnovat se svému podnikání. K tomu to bude nutné věnovat pozornost na jeho chování. Dintem rychle pochopíte, že když začne chodit v kruzích nebo očichávat rohy zdí, znamená to, že musíte ven! Obecně platí, že období, kdy si štěně bude chtít nejvíce ulevit, je po snězení misky, po hře a po spánku. Takže už můžete plánovat vždy to vyndejte po všech těchto událostech.

Nenadávejte svému štěněti

Štěně, které čůralo na koberec
Kredity: alexsokolov/iStock

Psi, stejně jako většina zvířat, žijí v přítomnost. Je proto naprosto zbytečné mu nadávat, když uvnitř domu objevíte nesmysly, protože váš pes nepochopí, co mu vyčítáte. Horší je, že riskuje vytvoření zbytečný stres. Stejně tak se vyvarujte strkání nosu do jeho moči nebo výkalů, aby pochopil, že to není dobré. Nejen, že to váš pes nebude chápat a bude se stresovat, ale jediné, co z něj nakonec dostanete, je, že sežere své exkrementy, aby příště smazal všechny stopy, aby vám zabránil reprodukovat jeviště. I když to není zřejmé, postoj, který je třeba v této situaci zaujmout, je prostě nechat to plynout.

Neuklízejte před štěnětem jeho výkaly

Malé štěně ležící na dřevěné podlaze
Kredity: Maria-Fisenko / iStock

V předchozím odstavci jsme doporučovali, abyste svého psa nenapomínali a chovali se, jako by se nic nestalo. Ano, ale také určitě neuklízejte před ním jeho nesmysly! Ve skutečnosti to může brát jako výzvu ke hře z vaší strany a šťastně začne znovu, aby s vámi pokračoval ve hře. Dávejte také pozor, abyste nečistili pomocí bělidlo, protože na rozdíl od toho, co by si někdo mohl myslet, tento produkt přitahuje zvířata. Vůně proto může povzbudit vaše štěně, aby si ulevilo na stejném místě.

Odměňte svého psa za kakání venku

pes zvedá tlapu na stromě
Kredity: ThamKC / iStock

Pokud uvidíte své štěně, jak se vyprázdní uvnitř, jednat hned. Řekněte mu „ne!“ zavřete a vezměte ho ven (samozřejmě to může být složitější, pokud bydlíte v desátém patře budovy). Jestli je někdy dokončí venku, poblahopřát mu rychle! Samozřejmě ho neobtěžujte uprostřed dění, protože by ho to mohlo zkrátit. Takže počkejte, až skončí, než ho zasypete objetími a „to je můj pes!“ „. Hlavně se nebojte posměchu, uvidíte, že pogratulovat mu po malém venku bude mnohem účinnější, než mu nadávat, když nějakou najdete uvnitř domu.

Musíš být trpělivý !

Trpělivost je klíčovým slovem, pokud jde o výcvik psa a ještě více, pokud jde o výcvik na toaletě. Měli byste vědět, že vaše štěně může mít potíže udržet se zpátky až 6 měsíců. proč? Protože stále nemůže plně ovládat své svěrače. Právě z tohoto důvodu připomínáme, že nemá smysl svého psa kárat. Naopak mu dejte příležitost k úspěchu tím, že mu budete pravidelně nabízet možnost vyjít si vykonat potřebu.

Můj pes mě pronásleduje po domě

vymyslete pro svého psa falešná čokoládová vajíčka