Naučte svého psa pozitivní spínač ve 3 krocích

V předchozím článku jsme se zajímali o metodu pozitivního spínače. Viděli jsme, jak jej používat a jak může být každodenně užitečný v pozitivním vzdělávacím procesu pro vašeho psa. Dnes se vrátíme k tématu, abychom se podrobněji podívali na metodu, kterou je třeba zavést, aby byl váš pejsek připraven na tento slavný pozitivní přepínač.

Metoda učení pro pozitivní spínač

Pes při léčbě, kterou nabízí jeho pán
Kredity: Chalabala / iStock

Chcete-li začít v dobrých podmínkách, ujistěte se, že jste na klidném místě, kde nebude váš pes rušen. Proveďte pouze cvičení pokud máte dobrou náladu a cítíte se dobře. Připravte si nějaké pamlsky nebo hračky na stimulaci vašeho psa. Slova „Ne! a „Stop!“ jsou zjevně zakázány.

První krok: Upravte psa do pozitivního spínače

Začněte tím, že se postavíte čelem ke svému psovi. Řekněte slovo nebo zvuk, který jste zvolili jako pozitivní spínač, a okamžitě svého psa odměňte. Toto cvičení opakujte několikrát denně v sérii deseti pokusů. To lze samozřejmě rozložit do několika dnů, vždy respektujte rytmus vašeho zvířete. Cílem této práce je připravit vašeho psa na příchod pamlsku, když uslyší tento hluk/slovo. Až budete mít tento krok promyšlený, přejděte k dalšímu kroku.

Druhý krok: začlenění cvičení do každodenního života

Druhým krokem je provést toto cvičení, nikoli připraveným způsobem, ale integrované do každodenního života. Během dne udělejte hluk/slovo a počkejte, až váš pes zareaguje a podívá se na vás. Jakmile naváže kontakt, okamžitě mu řekněte: „To je dobré! nebo „Ano!“ hravou formou a odměňte ho. Jakmile získáte druhou fázi, přejděte ke třetí a poslední fázi.

Třetí krok: přidejte rozptýlení

Nyní, když se na vás váš čokl okamžitě podívá, když vydáte zvuk pozitivního spínače, budete moci přidat rozptýlení. Postupujte krok za krokem, začněte jednoduchými rozptýleními, jako když máte hosty. Postupně budete moci zvyšovat úroveň, jako jít ven nejprve na klidná místa, pak později na místa s lidmi. Nespěchejte a dávejte pozor, abyste kroky nepřeskočili. Odměny a opakování jsou klíčem k úspěchu! Pokud máte pocit, že váš pes má potíže, neváhejte se vrátit k předchozímu kroku.

Některé důležité údaje, které je třeba vzít v úvahu

Pes bere hračku, kterou mu dává jeho paní
Kredity: Cicy / iStock

Když vyrušíte svého psa v tom, co dělá, je nezbytné dát mu místo toho něco dělat. Jinak váš pes nepochopí, proč jste ho zastavili a vrátí se k tomu, co vám vadilo. Pokud váš pes například žvýká vaše boty, zavolejte ho a dejte mu jeho hračku.

Konečně, uvědomte si, že v mnoha případech pes vnímá trest jako formu pozornosti. Ten druhý proto nebude váhat a začne zase dělat hlouposti, aby mohl mít trochu vaší pozornosti. Výhodou pozitivního spínače je, že vám umožní neinstalovat tento systém trestu. Také se ujistěte, že svému psovi věnujete každý den dostatek pozornosti: venčte ho, hrajte si s ním, poplácejte ho atd. Není to důležité jen pro něj, ale i pro vás!

alternativa, jak se vyhnout napomínání vašeho psa

3 recepty na pamlsky pro psy s podzimními příchutěmi