Můj pes na každého skáče, jak to napravím?

Drtivá většina majitelů psů tento problém zná. Jediné, co musíte udělat, je vyjít ven na pouhých pět minut, abyste dostali chléb dolů pro svého čoklíka, aby vám udělal radost, až se vrátíte. Takže pejsek, který vás takto vítá, je roztomilý, ale o něco méně, když na vás začne skákat a cestou vás nechtěně škrábe. O to víc, když se stejně chová k vašim hostům, kterým se to nutně nemusí líbit… Proč se tak váš pejsek chová a jak to napravíte?

Proč váš pes skáče na všechny?

malý pes skáče na někoho
Kredity: Kerkez / iStock

Jak asi víte, dva psi, kteří se v životě potkají, si navzájem očichávají záda. Je to jejich způsob komunikace říct „Ahoj“. A může se stát, že tím, že na vás skočí, když přijdete z práce, chce váš pes také pozdravit. Pro něj je to jen jeho způsob, jak ti říct „Ahoj“ a protože jsi příliš velká na to, aby ti dosáhl na obličej, skočí na tebe…

Nicméně, musíte pochopit, že když váš pes jedná tímto způsobem, znamená to, že jste to implicitně povolili. Například, když byl štěně, dělal to už? Pokud ano, pak si myslíte, že je to roztomilé. Nyní však váží 30 kilo a už to není to samé… Až na vás nebo vaše hosty skočí, řekněte mu: „Ne! snaží se ho dostat zpátky dolů? Váš pes se spokojí s málem a tato situace mu umožňuje věnovat pozornost. Proto to dělá dál.

Chyby, které byste neměli dělat, když váš pes skáče

psa někdo hladí
Kredity: Jesse-Holanda / iStock

Majitelé klokaních psů dělají mnoho chyb. První věc, kterou všichni uděláme, je odstrčit našeho psa. Ve skutečnosti, jak bylo řečeno v předchozím odstavci, pes, který na vás skočí, se jednoduše snaží upoutat vaši pozornost. Může se to zdát paradoxní, ale tím, že ho odstrčíte, mu trochu dáváte. Není tedy důvod, aby se druhý den zastavil nebo nezačal znovu.

Totéž, když mu nadáváte nebo křičíte množství „Ne! “ jeden po druhém. Je to také zbytečné a určitě jste to již viděli. Opravdu, váš pes je v takovém stavu vzrušení, že prostě chápe, že na něj mluvíte, a to je tak skvělé!

Konečně, trestat ho lusknutím nosu nebo rozdrcením tlapek (ano, ano, to je metoda, kterou někteří lidé používají, naštěstí to není většina) je praxe, kterou nepotřebujeme rozvíjet… Bít svého psa je samozřejmě nutné zakázáno!

Jakou metodu byste měli použít, aby váš pes pochopil, že už nemá skákat?

pes skákání na běžící ženu
Kredity: Brezina / iStock

Nejúčinnější metodou, když na vás váš pes skočí, je ignorovat to. Váš pes chce tímto chováním upoutat vaši pozornost. Pokud budete jakkoli jednat, váš pes pochopí, že to, co dělá, je správné, protože dostane, co chce. Jak ale svého psa ignorovat? Jen se toho nedotýkej, nedívej se na to a nemluv na to. Může se to zdát obtížné, ale pokud chcete, aby to fungovalo, budete to muset vzít na sebe.

Když se vrátíte domů, svého psa zcela ignorujte a jděte si dál, dokud se neuklidní. Jakmile jsou všechny čtyři tlapky na zemi, můžete jeho chování potvrdit pohledem na něj a pohlazením. Pokud váš pes začne znovu, začněte ho znovu ignorovat, dokud se znovu neuklidní a znovu ho odměňte. Postupně váš pes pochopí, že právě tím, že se zklidní, se mu podaří získat to, co od vás očekává. Někteří se ke svému psovi otočí zády, aby s ním nepřišli do kontaktu. Jakmile se k vám pes pokusí postavit čelem, otočte se, dokud se neuklidní.

Další metodou je jít domů pamlsek kterou zbožňuje. Ve chvíli, kdy přijdeš domů, ukažte mu pamlsek a jakmile se na něj zaměří, požádejte ho, aby se posadil. Je zřejmé, že váš pes musí nejprve znát příkaz, o který ho žádáte. Jakmile se pes posadí, chvíli počkejte, pozici musí držet co nejdéle. vlastní koupelna, odměnit ho dávat mu jeho pamlsek. Po vašem příchodu se váš pes posadí, aby dostal pamlsek. Později můžete použít něco méně silného, ​​jako je jeho míč, nakonec by mělo stačit jednoduché pohlazení. Tato metoda má stále tu nevýhodu, že vždy nezapomenete mít na sobě pamlsky…

A konečně, naučit svého psa neskákat není samo o sobě. Když hostíte rodinu nebo přátele, zapojte je, jinak může být veškeré úsilí vaše i vašeho psa zmařeno. Chcete-li to provést, vysvětlete jim, jaké chování by měli vůči vašemu zvířeti přijmout.

Pomoc, myslím, že můj pes je hloupý

Jsou kosti dobré pro zdraví vašeho psa?