Měli byste nechat svého psa jezdit na pohovce?

Už před časem jsme přemýšleli, zda nechat svého psa spát v posteli. Dnes je otázka: „měli byste nechat svého psa dostat se na pohovku?“ » Dobře, řekněme hned: správná odpověď neexistuje! Jde totiž především o výchovu a volbu každého pejskaře. Mělo by to však být provedeno správně, aby váš pes pochopil, co od něj očekáváte.

Buďte konzistentní ve svých požadavcích

Pes ležící na pohovce na pléd
Kredity: Solovyova / iStock

Dočasně nebo trvale zakázat místa, jako je pohovka nebo postel pro vašeho psa, je zcela možné. Může to být například otázka hygieny a je to zcela pochopitelné. Možná se vám také nebude chtít trávit čas vysáváním vlasů zasazených do látky pohovky. Tento důvod je také zcela myslitelný! V takovém případě můžete svému psovi zakázat lézt na pohovku nebo jakékoli jiné místo, pokud si to přejete.

To však vyžaduje učení vašeho psa a minimální důslednost z vaší strany. Opravdu se zdá zřejmé, že nemůžete svému psovi dovolit vylézt na pohovku, pokud ho má odrazit pokaždé, když na ni vyleze se špinavými tlapkami… Váš pes potřebuje důslednost, aby pochopil, co od něj očekáváte. Je v pořádku, když necháte svého mazlíčka jezdit na pohovce, mPro vašeho psa by to ale nemělo být frustrující. Nebude schopen pochopit, proč nemůže jít nahoru v okamžiku T, když těsně před jízdou tam byl dobře nainstalován. Proto je důležité věnovat svému psovi speciální místo. Toho se dočkáme v dalším díle.

Je důležité věnovat svému psovi prostor

Malý pes na svém místě na pohovce
Kredity: ela bracho / iStock

Váš pes, ať už smí či nesmí lézt na pohovku, musí mít vyhrazené místo výhradně pro něj. I když je s vámi rád, pes se občas potřebuje izolovat a nenechat se rušit. V případě, že bude mít váš pes zákaz vstupu na pohovku, může vám velmi pomoci zřízení vyhrazeného prostoru pro něj. Uspořádejte mu velký pohodlný košík do klidného koutu domu. Můžete se také rozhodnout pro park. Je to na vás, ale musí to být prostor, který vyhovuje především jemu.

Nyní budete muset naučit svého psa jít „na své místo“. Tímto způsobem si na to zvykne a bude si užívat pobyt ve svém prostoru. Ve vaší nepřítomnosti, aby váš pes nebyl v pokušení vylézt na pohovku, můžete začít tím, že ho dáte do ohrádky. Pokud žádnou nemáte a zjistíte, že váš pes leze na pohovku ve vaší nepřítomnosti, můžete to zkusit znepříjemnit toto místo například položením novin nebo znepřístupněním židlí. I když zpočátku trochu omezující, metoda se osvědčila. Pokud se prostor gauče stane nepohodlným místem, váš pes se s větší pravděpodobností otočí do svého prostoru.

Takže konečně, může váš pes vylézt na pohovku? Odpověď je ano, ale konečné rozhodnutí je na vás. Jen veďte svého psa tak, aby mohl správně dělat to, co od něj očekáváte.

Znáte kineziologii? Objevte jeho výhody pro vašeho psa

Jak naučím svého psa dávat mu hračku?