Květinová terapie pro úlevu psovi, který zažil opuštění

Pro psa a pro všechny živé bytosti je opuštění traumatem s významnými následky. Má skutečně skutečný dopad na psychiku, což může mít někdy dopady na úrovni chování. Není proto neobvyklé pozorovat u opuštěných zvířat poruchy jako separační úzkost, nečistota, ničení atd. Květinová terapie, kromě podpory od psího behavioristy, pomáhá podporovat a pomáhat zvířeti pracovat na jeho traumatech.

Které Bachovy květiny a květinové elixíry uleví vašemu psovi?

bach květiny
© NikkiZalewski – iStock

Pokud jste si adoptovali pejska z útulku nebo vaše štěně opustila jeho matka, zde jsou esence, které by ho mohly podpořit a pomoci mu toto trauma překonat:

Angelika:

Květinový elixír Angeliky pomůže zvířeti dostat se z krizové situace, ve které se nachází. Dokonale se hodí pocity izolace a opuštěnosti v době velkých změn. Angelica pomáhá znovu získat důvěru v život tím, že přináší shovívavost a radost ze života.

Hloh:

Elixír z hlohu umožňuje psovi osvobodit se od vnějších vlivů a citových vazeb. Zmírňuje bolest z odloučení, tiší smutek a zmírňuje bolest srdce. Hloh také umožňuje práci na truchlení do hloubky.

Betlémská hvězda:

Květinový elixír Betlémská hvězda pomáháuklidněte psa po šoku nebo utrpení. Tato květina pomáhá neutralizovat účinky jakéhokoli šoku emocionálně i mentálně, aby harmonizovala, utěšila a uklidnila vašeho psa.

Arnika:

Květinový elixír Arnika pomáhá uvolnit blokády způsobené šokem. Pomáhá vašemu psovi překonat traumatické zážitky a události, jako je opuštění uvolněním napětí a energetických blokád na fyzické, mentální a emocionální úrovni.

Srdce Marie:

Heart of Mary je Bachova květina, která je určena pro psy, kteří mají snaží překonat emocionální odloučeníať už dočasné nebo trvalé. Pomůže například vašemu pejskovi v době vaší nepřítomnosti, pokud ho nemůžete vzít s sebou na dovolenou. V případě opuštění umožní uvolnění připoutanosti k bývalému mistrovi.

Vrbovka:

Elixír Fireweed je květina, která pomáhá při rekonstrukci osvobozením psa od starých návyků a ustáleného chování. Umožňuje rychlou transformaci během období přechodu.

Stříbrný dámský plášť:

Květinový elixír stříbrného dámského pláště je ideální pro štěňata opuštěná při narození což vede k utrpení spojenému s nedostatkem mateřského pouta. Silver Yarrow také podporuje opuštění potlačovaných emocí.

pes v levandulovém poli
© Wavetop – iStock

Vězte, že složení personalizovaného elixíru může mít až 7 květů. Takže můžeš sestavit elixír pro vašeho psa se 7 květinovými elixíry, které jsme zmínili výše. Můžete však také vybrat ty, které si myslíte, že jsou relevantnější pro tvého pejska. Samozřejmě je také možné, abyste se poradili s odborníkem v oboru, který vás nejlépe provede doprovodem vašeho pejska s Bachovými květinami a jinými květinovými elixíry.

Upečte svému pejskovi na Valentýna dort

Proč psi při škrábání mávají packami?