kolik stojí chov mého psa?

Mnoho majitelů psů a majitelů domácích zvířat obecně si nyní najímá hlídače zvířat, aby se v jejich nepřítomnosti postaral o jejich milovanou chlupatou kouli. Tento způsob péče je skutečně zajímavý pro majitele psů, kteří nemají jinou možnost, než být během dne delší dobu nepřítomní. Chovatel může v případě potřeby nakrmit vašeho společníka, hraje si s ním a vezme ho na procházku. Tato služba má samozřejmě své náklady a ty se mohou značně lišit. Pokusíme se věci objasnit ve zbytku tohoto článku!

Co je to pet sitter?

hlídač psů venčí čtyři psy
© Group4-Studio – iStock

Pet sitter je někdo, koho můžete zavolat, aby se postaral o vašeho mazlíčka ve vaší nepřítomnosti. Ať už pro každodenní návštěva nebo si nechat na sobě domácího mazlíčka několik dní, hlídač zvířat obvykle nabízí mnoho služeb. V závislosti na tom, co chcete, může vašeho psa krmit, starat se o něj, hrát si s ním, venčit ho atd. Někteří hlídači přijíždějí k vám domů na vaši žádost, zejména pokud jde o každodenní vycházky. Jiní nabízejí přivítání vašeho mazlíčka přímo u nich doma, to je častější případ, kdy jedete na dovolenou.

Jaké jsou různé typy úschovy?

Jak je uvedeno v předchozím odstavci, pet-sitter se může pohybovat přímo u vás doma nebo vítejte svého psa doma. Někteří hlídači zvířat nabízejí pouze jednu službu, jiní obě. Ideální je najít někoho, kdo nabízí obě služby pro případ, že byste se někdy potřebovali rozhodnout pro jiné řešení. Váš pes tak člověka již bude znát a nebude rušen.

Jaké jsou sazby, které si hlídač zvířat účtuje?

člověk venčí psa
© alexei_tm – iStock

Je obtížné poskytnout přesnou cenu, pokud jde o služby hlídání zvířatCeny se velmi liší. V závislosti na zvoleném způsobu péče se cena může skutečně lišit od jednoduchých až po dvojnásobné. Pokud byste chtěli, aby hlídač přišel k vám domů, je nutné počítat mezi 9 a 25 eury na den, ale může se to lišit, pokud hlídač přijde psa pouze navštívit, aby ho pobavil, nebo pokud ho vezme na procházku. Cena se také může lišit v závislosti na velikosti zvířete. Plus cestovní náklady! Pokud jde o hlídání dětí přímo u hlídače, průměrná cena je zhruba ekvivalentní péči u vás domaněkdy dokonce o něco levnější, protože nebudou žádné cestovní náklady.

Doporučujeme vám však dávat si pozor na příliš atraktivní ceny. Pozor, nedoporučujeme vám vybírat ani ty nejdražší ceny za hlídání zvířat! Nejlepší je spoléhat především na recenze. Vskutku, dnes je poměrně snadné najít chůvu díky plošinám pro zvířata. Ten obecně nabízí ohodnocení služeb hlídače zvířat, což vám může poskytnout představu o dovednostech každého z nich. Můžete také požádat radu od vašeho veterináře nebo chovatele psů kdo může mít lidi, kteří by vás doporučili!

Jaké je ideální složení krmiva pro psy?

Proč si váš pes kouše do tlapek?