Kdy přejít z krmiva pro štěňata na krmivo pro dospělé?

Právě jste adoptovali štěně a aktuálně ho krmíte granulemi odpovídajícími věku. Je to perfektní ! Ale kdy byste měli přejít na krmivo pro dospělé psy? Uvědomte si, že v závislosti na plemeni nebudou psi považováni za dospělé ve stejném věku. Jak jste jistě pochopili, přechod z jednoho druhu krmiva na druhý lze tedy provést úplně jinak, pokud se jedná o německého ovčáka nebo čivavu!

Jaký je zájem o tyto dvě kategorie kroket?

Vysvětlili jsme vám, že jste museli dát štěněcí granule pejskovi, kterého jste si právě adoptovali, ale vlastně nevíte proč? Existuje skutečný rozdíl mezi granulemi pro štěňata a granulemi pro dospělé psy? Dobře, ano ! V některých bodech mohou být rozdíly mezi granulemi čistě marketingovým argumentem, ale pokud jde o granule pro štěňata a dospělé psy, existuje poměrně málo rozdílů. V důsledku, štěně extrémně rychle roste protože v závislosti na plemeni může dosáhnout dospělosti mezi 10 a 24 měsíci. Jeho potřeby v protein a hlavně minerály fosfor a vápník, jsou vysoké. Aby rostl, jeho energetická potřeba je také mnohem větší než u dospělého psa. Krokety pro štěně, pokud zvolíte dobrou kvalitu, tedy splní všechna tato kritéria.

Být velmi kalorický, protože speciálně vyvinutý pro růst štěňattyto krokety umí vést k nadváze pokud se podává dospělému psovi. Příliš bohaté, již nevyhovují jejich nutričním a energetickým potřebám. Z tohoto důvodu existují granule přizpůsobené těmto dvěma fázím života vašeho psa: růstu a dospělosti.

Kdy přejít na krmivo pro dospělé psy?

štěně a husky pes hraje
© Andrii Zorii – iStock

Jak bylo řečeno v úvodu, přechod do dospělosti není u všech ras stejný psa. To platí i pro růstový spurt. Tyto údaje se liší především v závislosti na velikosti a hmotnosti plemene. V důsledku, čím menší pes, tím rychleji poroste ! Na rozdíl od toho, co by si člověk mohl přirozeně myslet, malý pes tedy skončí růst lépe než velmi velký pes!

V jakém věku začíná růstový spurt mého psa?

  • 4 měsíce pro psa, jehož váha v dospělosti je nižší než 10 kg
  • 5 měsíců pro psa, jehož váha v dospělosti je mezi 10 a 20 kg
  • 6 měsíců pro psa s hmotností v dospělosti mezi 20 a 35 kg
  • 7 měsíců pro psa, jehož váha v dospělosti je mezi 35 a 50 kg
  • 8 měsíců pro psa, jehož hmotnost v dospělosti je vyšší než 50 kg

V jakém věku můj pes přestal růst?

  • 10 měsíců pro psy s hmotností v dospělosti nižší než 10 kg
  • 12 měsíců pro psa, jehož váha v dospělosti je mezi 10 a 20 kg
  • 15 měsíců pro psa, jehož váha v dospělosti je mezi 20 a 35 kg
  • 18 měsíců pro psa s hmotností v dospělosti mezi 35 a 50 kg
  • 24 měsíců pro psa, jehož hmotnost v dospělosti je vyšší než 50 kg.

On je je nezbytné krmit štěně vhodnými kroketami až do svého vrcholu růstu. Potom, mezi vrcholem růstu a dospělostí, se budete moci vyvíjet na rozmezí nikoli dospělí, ale juniorský. O něco méně vydatné než granule pro štěňata, nemají ještě úplně stejné nutriční hodnoty jako granule pro dospělé psy. Tato řada skutečně umožňuje podporovat změny v potřebách vašeho psa, ke kterým dochází během tohoto přechodného období. Přechod na krmivo pro dospělé psy proběhne až na konci celkového růstu. Například vaše čivava (tedy méně než 10 kilo) bude muset jíst štěněcí krokety do věku 4 měsíců, potom juniorské mezi 5 a 10 měsíci a nakonec dospělé krokety po 10 měsících.

Samozřejmě i přes tyto klasifikace zůstává každý pes jedinečný a může se trochu lišit od normy. vždy se ptej radu svému veterináři ohledně krmení vašeho čtyřnohého kamaráda!

Dobrý nebo špatný nápad?

jak vybrat bójku pro vašeho psa?