K čemu slouží psí kočárek?

Zatímco někteří jsou jistě pobouřeni pouhou zmínkou o psím kočárku, jiní si jej již osvojili a nyní se bez něj jen těžko obejdou. I když je na procházkách stále vzácně narazit, psí kočárek je čím dál demokratičtější. Pro někoho absurdní, pro jiného zásadní, uvidíte, že může být velmi užitečné, pokud se použije moudře. Tak jdeme na to, vysvětlíme vám, v jakém případě může být kočárek užitečným doplňkem pro vás i pro pejska!

Co je to kočárek pro psa?

psí kočárek
© chancekala – iStock

Psí kočárek se tolik neliší od toho, který by se dal použít pro miminka nebo děti. Ona prostě je vyrobeno tak, aby se do něj vešel pes pohodlně uvnitř. Váš pes tak nebude muset chodit a vy ho nebudete muset nosit, což je velmi praktické, pokud je váš mazlíček velký! V důsledku, existují kočárky všeho druhu a pro psy všech velikostí. Své štěstí normálně najdete od čivavy po bernského salašnického psa! Pokud jde o jeho cenu, může se pohybovat od 50 do více než 400 eur.

Za jakých podmínek by se měl kočárek pro psa používat?

psí kočárek
© Ewelina Thepphaboot – iStock

Kočárek samozřejmě můžete použít pro všechny psy, ale tento je užitečný opravdu jen v určitých situacích. První je pro starší psi a všichni psi s problémy s pohyblivostí. Kočárek jim umožňuje i nadále se nadýchat čerstvého vzduchu a setkávat se s lidmi i přes jejich obtížný pohyb. Pokud má váš čokl ještě minimální kapacitu, nechte ho chodit, dokud může. Jízdu pak můžete dokončit třeba v kočárku. Totéž pro psy, kteří mohou trpět dýchacími potížemi jako jsou brachycefalická plemena (buldok, mops aj.) popř malé psy kteří mají potíže s cestováním na dlouhé vzdálenosti. Pro zotavující se pes, může se hodit i kočárek. Dejte si však pozor, abyste to nepřehnali a ať se z toho stal zvyk! Pokud může, měl by váš mazlíček přednostně chodit, aby se namáhal a žil svůj život jako pes.

Pozor na excesy v používání kočárku!

psí kočárek
Thierry Hebbelinck – iStock

Problém s takovým předmětem je, že můžete být rychle v pokušení venčit psa pouze uvnitř kočárku, jako by byl miminko. Až na to, že váš mazlíček není nemluvně a má je potřeba uspokojit jehož součástí je fyzický a čichový výdej! Uvnitř kočárku se však váš pes nebude moci fyzicky namáhat ani čichat pachy, které ho obklopují. Proto je třeba dávat pozor na používání kočárku pouze ve zmíněných případech v předchozím odstavci. Není problém považovat svého pejska za plnohodnotného člena rodiny, právě naopak, ale za to všechno by se neměl plést s dítětem. Takže pokud váš společník nemá problémy s pohyblivostí, preferují opravdové procházky se psem pro jeho blaho!

Měli byste navlhčit granule svého psa?

disciplína s mnoha výhodami