jsou skutečně lepší pro vašeho psa?

Výživa je oblast, kde se každý může cítit kompetentní. Krmení vašeho psa se skutečně zdá být něco zcela neškodného a přirozeného. Ve skutečnosti není SPRÁVNĚ krmit svého psa vždy tak jednoduché. Zejména proto, že od jednoho veterináře k druhému se názory na výživu mohou lišit. Zorientovat se proto může být obtížné. Dnes je šílenství po bezobilných kroketách, které se prodávají jako stravitelnější a více respektující původní psí stravu. Jsou ale pro pejsky opravdu nejlepší nebo je to jen další marketingový argument?

Výhody bezobilných kroket: info nebo inx?

Krokety
Kredity: jirkaejc / iStock

Bohužel, stejně jako mnoho trendů, jde pouze o módní efekt, bez obilnin ve skutečnosti nemá žádný nutriční základ. Tento trend pochází zejména z návratu na přední příčky BARF, způsobu stravování, který obhajuje návrat k přírodě, bez obilovin, bez škrobu atd. Ve skutečnosti se psi v přírodě nekrmí obilovinami.

Kromě toho, že k získání dobré textury granulí jsou výrobci ve všech případech nuceni používat škrob přirozeně se vyskytující v těchto slavných cereáliích. Aby se vyhnuli jeho přímému použití, obracejí se na jiné potraviny obsahující škrob jako např brambory, batáty nebo luštěniny. V přírodě ale váš pes nebude jíst ani čočku, cizrnu nebo batáty. Krokety bez obilovin proto nejsou nic jiného než a nový marketingový produktprotože všechny obsahují tolik škrobu a produktů, které se ve volné přírodě nehodí do psího jídelníčku, jako klasické granule obsahující cereálie.

Jaký je poměr přínosů a rizik podávání granulí bez obilovin vašemu psovi?

Pes jí jeho granule
Kredity: alex_ugalek / iStock

Granule s cereáliemi pocházejí z 50. let minulého století, takže 70 ans zpětnou vazbu na tento produkt. S ohledem na bezzrnné krokety to jen dělá 10 ans že se dostaly na trh ve Spojených státech a přibližně 5 let ve Francii. Pohled na účinky těchto dvou přípravků tedy není stejný. Nicméně, na bez obilovin již pozorujeme trávicí intolerance : plynatost, průjem atd. Vzhledem k tomu, že cereálie jsou často nahrazovány hráškem nebo čočkou, je to tak trochu, jako by váš pes jedl kastrol každý den!

Další problém, který bezzrnný způsobuje: dilatační kardiomyopatie, srdeční choroba. Skutečně může způsobit i rozpustná vláknina obsažená v luštěninách nedostatky taurinu vedoucí k onemocnění srdce.

Případ srdečního selhání u psů

Doktorka Charlotte Devaux, veterinární specialistka na výživu, vysvětluje případ psa krmené kroketami bez obilovin (složený z 21 % hrášku) přijíždějící na jeho kliniku se srdečním selháním s velmi rozšířeným srdcem. Přítomní veterináři pak provedli nezbytnou péči a nasadili zvířeti srdeční psí krmivo (obsahující obiloviny). O několik měsíců později měl pes další ultrazvuk, aby zkontroloval jeho srdce, a ukázalo se, že již nemá srdeční selhání. Tento příklad vás nemá vyděsit, ale pouze varovat. Pokud váš pes netrpí intolerancí lepku nebo jinými problémy, může být přechod z granulí s cereáliemi na granule bez obilovin v ohrožení jeho zdraví. Zejména proto, že existuje žádný zisk aby pes nahradil obiloviny luštěninami, tak neriskujte.

Přesto doporučujeme projednat to s vaším veterinářem. V budoucím článku vám vysvětlíme, jak vybrat správné krokety podle vašeho rozpočtu!

zdroj: podcast „Pes ve městě“, zásah doktorky Charlotte Devaux, veterinární nutriční specialistky.
Číst : „Krokety nebo kaše? 50 obdržených nápadů ve výživě psů a koček » od Charlotte Devaux

Jak naučím svého psa předvádět se?

Vyrobte svému psovi výživný balzám na polštářky