Jet na dovolenou se psem: ano, je to možné

Kampaň SPA „Nikdy bez nich“ nám připomíná, jak těžké je léto pro naše malé společníky. Takže až přijde léto a začnou prázdniny, určitě odjedeme s naším psem! Samozřejmě to někdy z různých důvodů není vůbec možné. V tomto případě existují řešení: svěřit to rodinnému příslušníkovi, najmout si hlídače atd. Ale odejít se svým mazlíčkem je zcela možné, jen to vyžaduje trochu více organizace!

Výběr dopravy

Pes v zadní části auta v bedně
Kredity: Andrey Popov / iStock

Velmi často se jedna z obav majitelů psů a zvířat obecně týká přepravy. “ Moje zvíře bude mít špatné časy ! „nebo“ Můj pes je nemocný z auta… „. Vězte, že existují řešení, jak tento druh problému překonat. Pokud je váš pes nemocný, existují léky, které mu zabrání například zvracení.

Veškerá doprava je dostupná pro naše psí kamarády. Nejprivilegovanější je však zjevně auto. Díky tomu budete mít své zvíře stále pod dohledem. Pozor, ten musí být pro jeho i vaši bezpečnost připevněný nebo v kleci. Pokud je cesta trochu dlouhá, ujistěte se, že váš mazlíček není umístěn na přímém slunci. Pokud je cesta dlouhá, nezapomeňte pravidelně hydratovat a protahovat tlapky vašeho psa. No, evidentně to nenechávej není sám zamčený ve vozidleúpaly přicházejí velmi rychle!

Vlak také možnost cestování se psem. Jediné, co musíte udělat, je koupit její vlastní vstupenku. Cena se může lišit v závislosti na velikosti pejska. Konečně, letadlo je také řešení, i když méně praktické a pro zvíře více stresující. Pokud je váš pes malý (méně než šest kilo), je přesto možné, že s vámi v letadle cestuje v přepravním boxu. Pokud se jedná o větší plemeno, bude muset cestovat v nákladovém prostoru. Mohou však existovat výjimky, informujte se u leteckých společností!

Místo a aktivity vhodné pro psy

Pes na procházce na pláži se svou rodinou
Kredity: DGLimages / iStock

Když cestujete se svým psem, často se bojíte, že nenajdete hotel nebo že vás budou brzdit ve vašich aktivitách. Ve skutečnosti je dnes snadné najít pro vaši dovolenou ubytování, které přijme vašeho čtyřnohého přítele. Stále více zařízení se stává tím, čemu se říká „ přátelský mazlíček „. Takže se toho bát nemusíte. Všechno je to o ověřte si u provozovny dotyčný, aby nečekejte žádná nepříjemná překvapení, jakmile dorazíte na místo.

Pokud jde o aktivity, je tu spousta práce se psem, pokud je trochu dobrodružný. Je to všechno o odvaze dělat s ním věci: cani-pádlo, turistika, plavání, kanoistika, šnorchlování atd. Pokud chcete jít na pláž, zjistěte si, které umožňují přítomnost pejsků. V každém případě se nebojte, váš pes není na dovolené zdaleka omezující. Naopak, může dokonce být motor, díky kterému budete objevovat nová místa a nové disciplíny !

Cestování se psem je pro něj dobré!

Šťastný pes na dovolené se svou rodinou
Kredity: Vasyl Dolmatov / iStock

Jedním z nejlepších důvodů, proč vzít svého pejska s sebou na dovolenou, je jeho blaho! Je to skutečné závan čerstvého vzduchu pro vašeho psa, protože být po vašem boku v jiném prostředí, než je každodenní rutina doma, mu dělá dobře. Pes je zvíře, které potřebuje stále objevovat nové věci. Jet na dovolenou je proto dobrý způsob, jak mu nabídnout nové perspektivy procházek a vůní. dále po vašem boku bude mnohem spokojenější než v chovatelské stanici !

Pokud však nemáte možnost vzít s sebou na dovolenou svého psa, necíťte se provinile! Jednoduše upřednostněte hlídání dětí s milovanou osobou nebo každodenní návštěvu hlídače u vás doma.

Jaký materiál vybrat na misku pro vašeho psa?

proč můj pes tak často přestává čůrat?