je to dobrá volba pro mého psa?

Výchova psů je nezbytná pro zajištění dobrého soužití s ​​lidmi a jinými zvířaty. Nyní existují odborníci, kteří se specializují na chování psů. Myslíte si, že potřebujete pomoc externího reproduktoru, abyste vychovali svého pejska? Zde je vše, co potřebujete vědět o profesi psího behavioristy a jejích výhodách.

Jaké jsou poslání psího behavioristy?

Dnes se vyvíjí stále více psů problémy s chováním. To je z velké části způsobeno a nedostatek fyzické a duševní stimulace. Ve skutečnosti jsou psi zvířata, která potřebují být pravidelně aktivní. Jinak se u nich může rychle rozvinout malátnost, kterou vyjadřují chováním a jednáním, které my lidé můžeme považovat za nevhodné.

malý černý pes
Kredity: Pxhere

Právě v reakci na tento problém se objevila profese psího behavioristy. Prvním posláním tohoto profesionála je najít původ chování problémového psa. Prochází přesanalýzu jeho činůale také a diskuse se svými pány. Bude pak otázkou, zda za jeho někdy nevhodné chování může pes, jeho zlozvyky nebo jeho majitelé. V návaznosti na to psí behaviorista dává cenné rady osobě nebo rodině, která žije s dotyčným chlupáčem. Zejména povolí lepší pochopení různých signálů zvířete a najít řešení, jak ho uklidnit účinně. Nejlepší je zavolat a psí behaviorista, jehož profese spočívá i ve vzdělávání psi. Může tak majitelům psů pomoci projít s řešením problému.

Jak poznám, že potřebuji pomoc se svým psem?

Stejně jako u dětí nebo dospívajících je někdy lepší obrátit se na odborníky, aby zajistili dobrou výchovu vašeho zvířete. Pokud tedy máte se svým psem potíže a nedaří se vám ho vrátit na správnou cestu, důrazně vám to doporučujeme neváhejte a neztrácejte čas domluvit si schůzku s trenérem psího behavioristy. Zde je několik chování, které vedou majitele psů ke konzultaci:

  • pravidelné útěky
  • neustálé štěkání
  • opakované nesmysly
  • odmítnutí poslušnosti
  • útoky na lidi nebo jiná zvířata
  • atd.

Zkrátka, pokud si váš pes osvojí chování, které se vám nelíbí a které nezvládáte, je nejlepší se co nejdříve setkat s profesionálem.

Pár tipů, jak najít toho správného profesionála

Radíme vám být velmi podezřelé při hledání specialisty. Ve skutečnosti tato profese není dosud není regulován a kontrolován. Na trhu jsou tedy všechny druhy nabídek. Z tohoto důvodu byste se neměli zaměřovat svůj výzkum pouze na internet. V porovnání, provozujte svou síť ! Chcete-li to provést, požádejte o radu svého veterináře nebo sdružení, která mohou být zvyklá spolupracovat s tímto typem poskytovatele služeb.

bílé štěně
Kredity: Pxhere

Prameny : Svět, plyšák pro psa

Také se vám bude líbit:

jak jej vhodně a efektivně vychovávat?

Dobrý nebo špatný nápad? Vše, co potřebujete vědět