Je spirulina dobrá i pro vašeho psa?

Již několik let slýcháme o mnoha výhodách spiruliny, které již nejsou k prokázání. Ale co váš pes? Pokud by tato superpotrava byla prospěšná i pro vašeho psa, bylo by to skvělé, ne? No, to uvidíme ve zbytku tohoto článku!

Připomenutí: co je spirulina?

Pokud jste tam přistáli, je zcela jisté, že spirulina pro vás není úplně neznámá. Navzdory všemu je vždy vítána malá připomínka, abyste si byli jisti, že mluvíme o stejné věci! Spirulina je mikrořasa známý pro svou modrozelenou barvu a který je velmi bohaté na rostlinné bílkoviny. Ve skutečnosti by se skládal z přibližně 60 % s vysokým podílem esenciálních aminokyselin. To však není vše, protože spirulina také obsahuje železo, vitamíny A, D, E, B a K, omega-6 mastné kyseliny a betakaroteny, jen to ! Je známý pro posílení imunitního systému a podporu rekonstituce svalové hmoty, je to koncentrát dobrých věcí, který si vysloužil své jméno jako super potravina.

Spirulina pro mého psa, dobrý nebo špatný nápad?

Velmi dobrý nápad! Spirulina je skutečně zcela vhodná pro použití u psů. Přivede ho úplně stejné výhody než ty, které jsou již rozpoznány u lidí, konkrétně:

  • Posiluje imunitní systém
  • Pomáhá udržovat se v kondici a bojovat proti únavě
  • Bohaté na železo, aminokyseliny, beta-karoten a antioxidanty
  • Pomáhá bojovat proti zánětu
  • Zlepšuje výdrž a výdrž
  • Pomáhá při kontrole hmotnosti a pomáhá udržovat normální hladinu cukru v krvi
  • Podporuje svalovou hmotu

Spirulina se tak může dokonale hodit atletických psů kteří potřebují zvláštní nutriční příjem, starší psioni rekonvalescentní psi nebo trpící chronickým onemocněním.

Kolik spiruliny byste měli dát svému psovi?

spirulina
© jirkaejc – iStock

Pro začátek vězte, že výběr spiruliny, který se chystáte udělat, je velmi důležitý. Dejte tedy přednost produktům, které nemají neprošlo žádnou tepelnou úpravou při jejich výrobě a bez přísad. V opačném případě riskujete podávání zbytečných doplňků svému psovi, protože je zbaven všech živin. Také zkontrolujte dodržování a sledovatelnost spiruliny ! Co se týče způsobu jeho podávání, je na vás, abyste viděli podle vašeho psa. Spirulina existuje ve formě tablet, prášku, vloček nebo kapslí.

Pokud jde o dávkování, je nejlepší nepřekračujte 50 mg spiruliny na kilogram tělesné hmotnosti za den. Například 10 kg vážící pes by neměl překročit denní dávku 500 mg. Kurz z 21 dní doporučuje se maximum.

Vždy vyhledejte radu svého veterináře

Pozor, v některých případech nemusí být užívání spiruliny doporučeno! Z tohoto důvodu je nezbytné vždy požádejte o radu svého veterináře než svému psovi cokoli podáte. Spirulina je přírodní produkt, to ano, ale to neznamená, že bude vhodná pro všechny psy. Zejména proto, že pokud váš mazlíček již užívá léky, spirulina může způsobit rušení.

co to je a jak to naučit svého psa?

Jak chránit svého psa během horka?