Je možné naučit psa netahat s postrojem proti tahání?

Pro výchovu pejska jste spíše týmový obojek nebo postroj ? Ve skutečnosti na tom nezáleží, protože problémem není samotný nástroj, ale způsob, jakým se používá. Takže ti, kteří vám říkají, abyste za každou cenu zakázali to či ono řešení, se mýlí! Naučte se především naslouchat sobě a hlavně svému psovi. A pokud je to nutné, požádejte o pomoc odborníka na výcvik psů, abyste se naučili chodit.

Co je to odlehčovací postroj?

Jak název napovídá, jedná se o postroj, který má zabránit vašemu psovi v tahání na vodítku. Na rozdíl od „klasických“ postrojů, na kterých je upevnění umístěno na zádech, postroj proti vytažení má tu zvláštnost, že má kravatu na hrudi. Právě toto strategické umístění bude psovi překážet a znepříjemňovat tah a omezovat tak jeho sílu. Pozor, nestačí jen nasadit tento typ postroje, abyste měli psa, který chodí! Může to však být užitečný nástroj v rámci výuky chůze na vodítku kde cílem je naučit psa, že pouze s volným vodítkem se může pohybovat vpřed.

malinois pes s postrojem
Kredity: Sansargo / iStock

Jak vybrat úvazek pro vzdělávání?

Výběr správného postroje pro vašeho psa je nezbytný pro úspěšné učení. K tomu je hlavním cílem vybrat si postroj přizpůsobený morfologii vašeho psa. Poté jej budete muset na zvíře správně nainstalovat pomocí popruhů. Ty musí být dokonale upraveny, aby bylo zajištěno dobrá podpora a nebolí tvůj pes. Abychom vám pomohli, najdete výběr těch nejlepších postrojů pro psy ici.

Jak se naučit chodit na vodítku s postrojem proti tahání?

Jak je uvedeno v úvodu, není to nástroj, který dělá úspěch učňovského vzdělávání, ale způsob, jakým jej používáme. Postroj proti vytažení vám usnadní učení se chodit na vodítku, ale můžete to udělat s jiným typem postroje nebo obojku!

Začněte se učit chodit na vodítku na klidném místě bez rušivých vlivů. Cílem sezení bude naučit vašeho psa, že taháním na vodítku nedosáhne toho, co chce. Ale naopak, právě s uvolněným vodítkem se může tiše pohybovat vpřed a jít, kam chce. Chcete-li to provést, jakmile váš pes začne tahat za vodítko, zastavte se a přiveďte ho zpět k sobě. Poté začněte znovu chodit a operaci opakujte. Jakmile váš pes udělá pár kroků ve vaší výšce bez tahu, odměňte ho! Hlas, pohlazení a pár pamlsků udělá své. Není třeba tam trávit hodiny, 10 až 20 minut učení denně bude stačit k dosažení výsledků za několik týdnů.

Jak zvládnout psa s vysoce vyvinutým pudem dravosti?

připravte malé psí sušenky ve tvaru mrkve