Je možné cvičit psa v každém věku?

Chcete si adoptovat pejska z útulku nebo je vašemu pejskovi už pár let, ale chcete ho naučit novým věcem? Na rozdíl od všeobecného přesvědčení jsou všichni psi schopni se učit! Často si myslíme, že je důležité štěně správně vychovat, protože potom už bude pozdě. To je špatně, dospělý pes se ještě může učit, ale výchova bude prostě jiná. To se vám pokusíme vysvětlit v tomto článku.

Jak vychovat dospělého psa?

ležící psi naslouchající své paní
© payamona / iStock

Na první pohled se může zdát výcvik dospělého psa obtížný, ale je to všechno o osvojení si konzistentního přístupu a techniky učení na míru pro vašeho psa. Výchova či převýchova dospělého psa může trvat déle než u štěněte. Budete se proto muset obrnit trpělivostí a motivací k dosažení svých cílů. Pokud některá metoda nefunguje, nepokračujte a změňte techniku. Budete muset svého psa pozorovat, abyste pochopili, proč jedno cvičení nebo metoda funguje lépe než jiná. To vám umožní najít nejvhodnější techniku ​​pro vašeho pejska. Je také důležité vědět, že tři základní body, které mohou ovlivnit dobré pochopení vašeho psa, jsou použitá technika, prostředí stejně jako váš postoj.

Když si někdo přeje vychovat dospělého psa a zejména psa z útulku, je to také zásadní vzít v úvahu jeho zkušenosti, ať už dobré nebo špatné, stejně jako jeho minulost. Pes, který byl bit, může skutečně vyžadovat jiný přístup než pes, který měl klidnější život. Pokud jde o vašeho vlastního psa, budete muset udělat dotazovací práce. To vám umožní pochopit, co bylo špatně, abyste mohli upravit svou metodu vzdělávání.

Proč je zajímavé vychovávat dospělého psa?

dospělý pes dává tlapu
© Tetiana-Garkusha / iStock

Pokud si přejete adoptovat dospělého psa z útulku, uvědomte si, že existují výhody. První je zjevně pro psa, protože se mu chystáte nabídnout krásný život plný lásky a pohlazení. Ale uvědomte si, že vám to také umožní vyhnout se procházení boxu na nočník, což je spíše praktické. Obecněji, AS dospělým psem budete schopni dělat delší pracovní sezení než se štěnětem, jehož pozornost je značně omezena! Navíc musíme přiznat, že výchova dospělého psa je skutečnou výzvou, na kterou budete hrdí. Spoluúčast s vaším zvířetem bude jen posílena.

Překážky, na které můžete narazit

pes skáče do vzduchu
© Vagengeym_Elena / iStock

Samozřejmě, stejně jako u štěněte, ani výcvik dospělého psa není dlouhá klidná řeka. Občas se můžete setkat potíže a cítit tě znechucenýale nejdůležitější je věř svému psovi a dovnitř své schopnosti. Strach a stará traumata mohl také přijít narušit výcvik vašeho psa pokud byl adoptován, protože je těžké vědět vše o jeho minulosti. Konečně, pokud váš pejsek cvičí roky a proto adoptoval špatné chování, může být těžké se ho zbavit.

V každém případě musíte být optimisté a mít důvěru v sebe a svého psa. Pokud ano, váš mazlíček bude in stejnou energii jako vy a bude mnohem snazší spolupracovat!

3 plemena psů, která poměrně dobře snášejí samotu

Jaká jídla mohu sdílet se svým psem?