jaké jsou důvody a jak to opravit?

To je vše, vaše malé štěně je konečně doma a začíná se orientovat. Během hraní vás dokonce začne kousat nebo štípat. Ale kousek po kousku bude nabírat na síle a to se může ukázat jako problematické… jak přimět štěně, aby pochopilo, když vám ubližuje, a naučit ho zvládat svou sílu? To je to, co hned uvidíme!

Proč vaše štěně kouše?

malé štěně kousání prstu
Kredity: K_Thalhofer 2 / iStock

Někdy štěňata koušou jen proto, aby si hrála a jindy může být důvod vážnější. Jeho zuby mohou být například bolestivé nebo může na této úrovni pociťovat nepohodlí. V tomto případě může ztratit kontrolu a kousnout trochu silně. Může také kousnout nebo štípnout, jen aby upoutal vaši pozornost. V případě hraní, je velká šance, že to někoho kousne a nemusí to potěšit každého… Chcete-li na tom pracovat, můžete to zabránit kousání.

Co je inhibice kousnutí?

Štěně kouše svého pána do ruky
Kredity: Inna Skaldutska / iStock

Odkazuje na schopnost psa ovládat sílu, kterou vyvíjí čelistí. Často si štěňata neuvědomují sílu svého kousnutí, a proto koušou bez zábran. Nechápou citlivost toho, kdo kousne, ať už jde o člověka nebo psa. Štěňata se obvykle naučí měřit sílu svého kousnutí hraním s jinými štěňaty.

Jak učíte své štěně bránit kousání?

Štěňata si spolu hrají v trávě
Kredity: infinityyy / iStock

Přimějte štěně, aby si myslelo, že vám ubližuje pokaždé, když vás kousne. Ve světě zvířat, kousání štěňat nepřestane, dokud jedno z nich nevykřikne bolestí. Hrajte si se štěnětem pomocí rukou a stejných kódů. Když tě kousne víc, než je přijatelné, vydat pronikavý pláč nebo kňučení, které zní jako pes. Pokud vám to nevyhovuje, můžete také říct „stop!“ » Drž hubu nebo « Nekousej! „, pak přestaňte na chvíli hrát. Pokud se vás štěně pokusí olíznout nebo vás jakkoli utěšit, odměňte ho. Spusťte hru znovu a pokud začne znovu silně kousat, opakujte stejnou operaci. Neopakujte tyto kroky více než třikrát za herní relaci trvající přibližně patnáct minut. Posílání příliš velkého množství informací by totiž rozmazalo jasnost zprávy.

Pokud někdy vaše štěně na tento cvik nijak zvlášť nereaguje, zkuste své reakce přehnat. Kromě sténání, náhle odstoupit, aby věděl, že hra je u konce. Poté štěně asi 20 sekund ignorujte. Pokud bude i přes to všechno dál kousat, vstaňte a odejděte dalších dvacet sekund. Až vyprší čas, vraťte se ke štěněti a znovu si s ním hrajte. Celkem, poselství, které je třeba předat, je, že jemná hra je odměňována a hrubá hra trestána. Postupně by vaše štěně mělo postupovat. V tomto případě mírněte své reakce podle síly, kterou vkládá do své čelisti.

Samozřejmě se ujistěte, že vaši rodinní příslušníci a přátelé jednají s vaším štěnětem stejně. Pokud některé povolí kousání a jiné ne, štěně to jen rozruší a znesnadní jeho výcvik.

Jak předejít riziku utonutí u psů?

Jak přivítat budoucího vodicího psa u vás doma?