Jaké doplňky stravy mohu dát svému psovi?

Doplňky stravy nejsou vždy nezbytné. Stává se však častěji, než si myslíme, že strava našeho milovaného pejska není vyvážená. V tomto případě je jeho doplnění zásadní! Pokud máte nějaké pochybnosti o stravě vašeho psa, doporučujeme vám to probrat s vaším veterinářem.

Doplněk stravy vybírejte podle situace

Doplněk stravy se nevybírá lehce. V závislosti na věku a zdravotním stavu vašeho psa, ne všechno pro něj bude užitečné nebo dobré. Je proto důležité položit si otázku: Chci podpořit růst svého štěněte? Chtěl bych mu ulevit na úrovni kloubů? Kéž by měl lepší vlasy? Ne všechny doplňky budou mít na vašeho čokl stejný účinek, proto zde je (nevyčerpávající) seznam nejčastěji používaných doplňků stravy. Jestli chceš úplnější článek o tom přejděte na conseils-animaux.fr

žena dává doplněk stravy psovi jack russell
© inside-studio – iStock

Pro vaše štěně

Od raného věku a se souhlasem vašeho veterináře můžete svému čoklovi doplňovat stravu, abyste mu pomohli růst. Můžete začít tím, že to dáte vápník a dva hořčík. The vitamín A a vitamín D3 jsou také vynikající pro podporu vývoje kostí u vašeho mazlíčka.

Pro krásné vlasy

Pokud chcete zachovat zdraví srsti vašeho psa nebo ošetřit srst, která zmatněla, rozhodněte se pro omega 3 doplňky! Existuje například lososový olej, který jim můžete dát přímo do jídla. To stimuluje růst a podporuje lesk vlasů.

Při poruchách trávení

Stejně jako u nás je docela možné mít kurz probiotik svému psovi. Můžete ho podávat jako prevenci každý rok nebo k léčbě gastrointestinálních poruch: nadýmání, opakující se průjmy atd. Probiotika mají také antiparazitické vlastnosti.

Pro vašeho starého psa

Když váš čokl trochu povyroste, je důležité mu pomoci k udržení dobrého zdraví pomocí potravinových doplňků. Vitamíny A, E a C pomůže oddálit stárnutí a zabránit srdečním chorobám, osteoartróze, cukrovce atd.

Ke zmírnění osteoartrózy

S věkem není neobvyklé vidět svého mazlíčka trpět artróza. Bohužel na to neexistuje žádný lék, takže je nezbytné, abyste psovi suplementovali, abyste zmírnili bolest spojenou s tímto onemocněním. Můžete mu tedy podávat doplňky stravy na základě antioxidanty a omega 3 které mají protizánětlivé vlastnosti. Chondroitin a glukosamin jsou také dobré pro posílení kloubů.

Proč byste se měli vyvarovat dávání pamlsků „zdarma“ svému psovi?

Vydejte se se svým mazlíčkem do zábavního parku