Jaká jídla mohu sdílet se svým psem?

I když není vhodné krmit svého psa ničím jiným než jeho denní krmnou dávkou, pokud existuje jeden den, kdy můžete udělat výjimku, jsou to Vánoce! Opravdu, na Silvestra je těžké odolat pohledu vašeho psa, který vás prosí, abyste nechtěně upustili malý kousek plyšového krocana. Každý má přece právo užít si párty, ale s mírou. Co tedy můžete z jídla sdílet se svým čoklem?

žena dělat její vánoční stůl se svým psem
© RossHelen – iStock

Foie gras

Není překvapením, protože jeho název to jasně naznačuje: foie gras… je tráva ! Není proto ideální, aby váš drahý a něžný čokl držel linii. Takže pokud má váš pes nadváhu nebo trpí pankreatitidou, tomuto pokrmu je třeba se vyhnout. Pokud je v naprostém zdraví, postačí velmi malý kousek!

Uzený losos

Losos je však často považován za tučnou rybu poměrně zajímavý obsah bílkovin ! Porovnáme-li to s foie gras, která se skládá v průměru z 50 gramů lipidů na 100 gramů, má losos jen asi 9 gramů. To je důvod, proč neexistují žádné kontraindikace sdílení malého kousku lososa se svým psem, samozřejmě vždy s mírou! Na druhou stranu má losos také vysoký obsah soli. Tento produkt je tedy kontraindikováno chez velmi malé psy, stejně jako zvířata trpící srdečními chorobami nebo hypertenzí.

nadívaná drůbež

Včas nízký obsah kalorií a vysoký obsah bílkovin, drůbež je pro vašeho psa velmi dobré maso, pokud mu nepodáváte nádivku nebo kaštany, které ji doprovázejí! Kaštany jsou skutečně bohaté na škrob, který může způsobit zažívací potíže. Pokud chcete svému psovi nabídnout malého vánočního krocana, dejte přednost jednoduchému kousku masa, protože vařené drůbeží kosti jsou velmi drobivé a proto nebezpečné pro střeva vašeho zvířete. Pokud mu opravdu chcete dát kost, bude to syrová a masitá kost jako hovězí maso!

Zvěřina v omáčce

Sdílení guláše z divočáka s čoklem také není problém, za předpokladu, že vy odstranit omáčku ! V závislosti na složení může být pro vaše zdraví škodlivé, zejména kvůli česneku nebo cibuli, které jsou pro psy toxické. Takže nezapomeňte odstranit co nejvíce omáčky, i kdyby to znamenalo opláchnout kus masa. Na rozdíl od drůbeže, nekrmte svého psa syrovou zvěří ! Vaření je skutečně nezbytné pro dezinfekci tohoto masa, které je pravděpodobně napadeno larvami parazitů.

Sýr

Sýr je poměrně tučné jídlo, ale pro většinu psů velmi chutné. Váš pejsek bude rád, že to ochutná! Takže není na škodu mu to dát malá kostka, ale nepřehánějte to. Obecně se také vyhněte ochuceným sýrům, např. s bylinkami, česnekem apod.

Tradiční log

Extrémně sladké a velmi často mastné poleno není nejlepším přítelem vašeho pejska! Navzdory všemu je to svátek, takže si dovolte, abyste mu z něj dali velmi malý kousek, pokud si to přejete. Samozřejmě, vyhýbáme se, když se poleno skládá z toxických přísad pro vašeho psa: čokoláda, hrozny atd.

Stručně řečeno, se svým čoklem můžete sdílet téměř cokoli, ale klíčové slovo je umírněnost. Dávejte jen velmi malé množství! Pamatujte si, že abyste zůstali zdraví, jsou doplňky, které váš pes dostane nesmí překročit 10 % celkových kalorií denně nutné.

Je možné cvičit psa v každém věku?

Jak přizpůsobit procházky staršímu psovi?