Jak zvyknout svého psa na náhubek?

Na rozdíl od toho, co by si někdo mohl myslet, pes s náhubkem nemusí být nutně agresivní! Platí to i obráceně: nošení náhubku nedělá psa agresivním. Naopak naučit svého psa nosit náhubek beze strachu je něco důležitého, protože tento předmět může být užitečný z mnoha důvodů. Vše vám vysvětlíme v tomto článku.

Jak vybrat náhubek?

Pes vleže s náhubkem
Kredity: mari_art / iStock

Existuje velké množství náhubků a někdy může být obtížné si vybrat. Mezi košíkovými náhubky, celokoženými nebo nylonovými náhubky nebo řemínkovými náhubky je těžké se orientovat. Ale je tu jeden, který, jak se zdá, obzvláště vyniká: tlama Baskerville. Tento model má skutečně mnoho předností, včetně otvoru, který umožňuje vašemu psovi jíst a pít. Jeho materiál je velmi odolný a zároveň pružný pro lepší pohodlí. Navíc má bezpečný systém zapínání. Pro vašeho pejska se samozřejmě mohou hodit všechny modely, je jen na vás, abyste si vybrali ten, který se zdá vašemu pejskovi nejvíce vyhovovat. Podrobněji se o různých náhubcích budeme věnovat v budoucím článku, který vás provede.

Mezitím si nezapomeňte vybrat správnou velikost náhubku, aby bylo pohodlné nasazování a pohodlné pro vašeho psa. Je také důležité, aby váš pes mohl dýchat v horkém počasí nebo při fyzické aktivitě. Pokud to náhubek neumožňuje, za těchto podmínek jej nezapomeňte sejmout.

Proč dávat psovi náhubek?

Pes s náhubkem
Kredity: DevidDO / iStock

Náhubek zdaleka není pro některé psy nepostradatelným prvkem, ale přesto může být v některých situacích užitečný. Někteří páni totiž svému psovi nasazují náhubek docela neradi, protože se často mylně domnívají, že je může vyvolat agresivní. To je však zcela nepravdivé a navykání psa na náhubek může mít i preventivní roli. Pokud se například váš pes jednoho dne vážně zraní, může být užitečné, když mu u veterináře budete moci rychle nasadit náhubek, pokud o to požádá. Někteří psi v bolesti mohou také neškodně kousnout, jednoduše proto, že mají bolesti. V tomto případě je skutečným přínosem, že si svého psa na náhubek zvyknete pozitivním způsobem, protože tím se vyhnete dalšímu stresu v již tak stresujících chvílích pro vašeho mazlíčka.

Nakonec byste měli vědět, že nošení náhubku je povinné pro psy první a druhé kategorie.

Jak zvyknout svého psa na náhubek?

Lady náhubek svého psa
Kredity: MilanMarkovič / iStock

Zvykání vašeho psa na náhubek není složité, ale nějakou dobu trvá. Nejlepší je postupovat po etapách a v malých, krátkých sezeních opakujících se několikrát denně. Chcete-li nastartovat pozitivní kondici, můžete svému psovi při procházkách nebo hraní nasadit náhubek kolem krku, aby si na něj zvykl a spojil si to s příjemným časem. Když jste doma, umístěte do náhubku pamlsek, který si váš pes obzvláště užívá, a pozvěte ho, aby jej přinesl. Váš čokl by si proto měl dobrovolně vložit náhubek do náhubku, aby si pamlsek přinesl. Cvičení opakujte několikrát během krátkých sezení a několikrát denně, aniž byste se pokoušeli nasadit náhubek.

Po několika dnech tréninku, jakmile bude váš pes dobře vycvičený, budete moci začít nasazovat náhubek. Okamžitě, abyste zabránili vašemu psovi v pokusu odstranit ho tlapkami, vyzvěte ho, aby si s vámi hrál, utíkal s ním, abyste odvrátili jeho pozornost na něco jiného. Můžete ho odměnit tím, že mu opět dáte pamlsek, ale tentokrát přes náhubek. Dejte mu pár minut a pak mu sundejte náhubek. Toto cvičení opakujte několikrát během dne. Postupně si pak budete moci náhubek nechat nasazený stále déle, jít s ním na procházku atd.

S trpělivostí a spoustou lásky se tam vždy dostaneme! Není tedy důvod, aby váš čokl odmítal nosit náhubek.

Proč psi při škrábání mávají packami?

Udělejte svému pejskovi vánoční cukroví