Jak vychovat již dospělého psa?

Už v předchozím článku jsme viděli, že vychovat dospělého psa je docela možné. Může mít dokonce mnoho výhod, které najdete právě zde. Dnes se podíváme na to, jak na to. Jaké malé triky zavést do každodenního života vašeho psa? Jak správně rehabilitovat dospělého psa? To je to, co uvidíme v tomto článku.

Zaujměte konzistentní postoj

Černý pes dostává pamlsek od svého pána
Kredity: BackyardProduction / iStock

Abyste svého psa správně vychovali, musíte si být vědomi toho, že jste jeho mezníkem, proto je důležité být konzistentní ve svém postoji a ve svých požadavcích, aby vám bylo rozumět. Například, pokud chcete potrestat svého psa za chování, které se vám nelíbí, vždy mu ukažte chování, které chcete, aby místo toho dělal, abyste získali odměnu. Pohlazení nebo pamlsek je vždy příjemnější než trest, že? Kromě, je nezbytné, abyste posilovali dobré chování svého psa, aby je dobře integroval. Pokud svému mazlíčkovi něco zakazujete, například lézt na pohovku, dělejte to systematicky. Pokud má totiž jeden den právo jezdit a jindy je mu vynadáno, je to naprosto kontraproduktivní a riskuje, že nenajde cestu.

Konečně, buď trpělivý, výchova dospělého psa neproběhne přes noc. Také musíte být schopni udělat krok zpět, abyste analyzovali své metody učení, abyste je mohli přizpůsobit, pokud se zdá, že opravdu nefungují.

Neváhejte posílit základní cviky

Pes dává tlapu své paní na pláži
Kredity: Kerkez / iStock

Dobrá výchova psa mu umožní bezproblémové začlenění do své nové rodiny, v tomto případě vás, ale i do společnosti obecně. Opravdu, mít možnost jít za přáteli, přijmout rodinu nebo se dokonce projít po městě, váš pes musí být dobře vychovaný a respektovat určitá pravidla. Proto může být užitečné zopakovat si základy, jako je sezení, leh nebo pohyb. Tato cvičení se vám mohou zdát jako loď, ale musí je ovládat váš pes aby mohl co nejharmoničtěji koexistovat jak s lidmi, tak se svými bližními.

Respektujte potřeby svého psa

Pes běží s míčem v tlamě
Kredity: Przemyslaw Iciak / iStock

Nikdy to nemůžeme opakovat dost často, váš pes má potřeby stejně jako vy. Pokud nejsou respektovány, je možné, že to generuje problémy s chováním. Než se pustíte do adopce psa, je proto nezbytné, abyste byli schopni správně reagovat na jeho potřeby, zejména pokud jde o povolání a výdaje. Opravdu, pes, který se dostatečně namáhá, bude mít v hlavě dobře. Bude se mu tak s vámi lépe spolupracovat a naslouchat vám.

Měli byste také vědět, že existují čtyři různé druhy výdajů a že je musí váš pes všechny pravidelně cvičit, aby je splnil. První a nejlogičtější je samozřejmě fyzický výdej. Váš čokl musí být venku alespoň 30 minut denně, ať už na procházce nebo na hraní na zahradě s vámi. Pak by měl být váš pes strávený duševně. Toho lze dosáhnout prostřednictvím nového učení, her nebo pracovních her, když nejste doma. Pes žije ve světě pachů, proto je nezbytné, ba přímo nezbytné, jej utratit čichovým způsobem! Venkovní procházky se psem a pravidelné střídání míst mu skutečně umožní objevovat nové pachy. Konečně, psi jsou společenská zvířatapotřebuje kromě toho, že je s tebou, pravidelně se setkávat s vrstevníky.

Spravujte zdroje svého psa

pes, který bude jíst svou kaši na stole
Kredity: Jevtic / iStock

Pokud jste si adoptovali dospělého psa, který dosud žil v útulku, musí si zvyknout na nové životní prostředí. Pro to, správa jeho zdrojů mu pomůže a pochopí, že vám může důvěřovat.

První věc, kterou je třeba nastavit, je řízení potravin. Opravdu se nedoporučuje nechávat celý den naplněnou misku, do které může váš pes přijít a hrabat, když uzná za vhodné. To není příliš dobré pro tranzit. Nejlepší je dávat mu jedno nebo dvě jídla (v závislosti na velikosti vašeho zvířete) v pevně stanovený čas, ráno a večer. Dejte psovi asi čtvrt hodiny, aby mu misku snědl, pokud ji nedojí, odeberte ji. Při příštím jídle bude jíst znovu. Důležitá je také správa prostoru. Spočívá ve vyčlenění prostoru pro vašeho psa, ve kterém si může odpočinout a odejít, když potřebuje klid. Můžete ho také naučit chodit tam na požádání, když půjdete třeba ke stolu.

V případě potíží neváhejte požádat o pomoc odborníka na chování a výchovu. Nicméně nebojte se, věřte sobě i svému psovi a vše by mělo být v pořádku!

Neuvěřitelný příběh Billyho, chrta, který kulhá jako jeho pán

Upečte svému pejskovi na Valentýna dort