Jak vybrat misku přizpůsobenou vašemu psovi?

Určitě jste si toho již všimli: dnes existuje poměrně velmi rozvinutá řada misek. K dispozici je mnoho tvarů, velikostí, barev nebo dokonce materiálů, až vlastně nevíme, kam se obrátit! Výběr té nejlepší misky pro našeho psa se stává skutečným bolehlavem. Ale nepropadejte panice, tento článek by vám měl pomoci vidět věci jasněji.

Jaká miska pro velkého psa?

U psů typu německé dogy, bernardýna nebo leonberga se logicky doporučuje vybírat velkou mísu. Často také slýcháme, že miska by měla být zvednutá, aby pes udržoval lepší polohu při jídle. Může se však stát, že tato víra je falešná… Ve skutečnosti existují pouze dvě a jedinečné studie na toto téma a bohužel jsou proti. Nicméně, zdálo by se, že je vhodnější nedávat misky na výšku, pokud váš pes nemá onemocnění, jako je osteoartróza. U predisponovaných psů by totiž zvedání misek mohlo podpořit požití vzduchu a tím zvýšit riziko dilatace/torze žaludku, která by mohla vést ke smrti zvířete… je na vás, abyste to probrali se svým veterinářem!

Jaká miska pro středně velkého psa nebo malého psa?

Pro psy tzv. klasičtější velikosti, lze použít téměř všechny typy misek. Klíčové je zvolit relativně nízkou, aby mohl jíst ve vhodné poloze a odpovídal jeho fyziologii.

Jaká miska pro psa brachycefalického typu?

Nyní existují dokonce misky speciálně upravené pro psy s krátkým nosem. Pokud zjistíte, že váš čokl má potíže s přijímáním potravy, můžete se obrátit na tento typ misky určené pro psy brachycefalického typu. Poměrně plochý, mírně svažitý a rýhovanýTato miska usnadňuje vstřebávání potravy vašemu psovi, který může mít potíže v hlubší misce.

Jaká miska pro pejska s placatýma ušima?

vysoká a rozšířená mísa
© anurakpong – iStock

Který majitel baseta nebo kokršpaněla nikdy nemusel po jídle svému psovi čistit špičky uší? Opravdu, dlouhé svěšené uši mají někdy tendenci viset v misce. Takže pokud se vám to stává pravidelně, rozhodněte se pro misku přizpůsobenou pro pohodlí pejska i vás. Tyto obvykle mají vyšší okraje a rozšířený tvar což umožňuje, aby uši psa klouzaly po okrajích mimo misku.

Jaká miska pro nenasytného psa?

Někteří psi jsou opravdoví žrouti, až na to, že to může být skutečný problém. Příliš vysoká rychlost absorpce může vést k obezitě, regurgitaci nebo dokonce aerofagii. Navíc pes, který během jídla polyká vzduch, je více ohrožen žaludečními nevolnostmi. Ideální je proto zvolit misku proti obžerství. Dnes je jich velké množství, které to umožňují zpomalit příjem granulí díky labyrintovému systému.

Jaká miska pro psa na dietě?

Pokud má váš čokl nadváhu, je pravděpodobné, že budete sledovat jeho jídelníček až na gramy. To není vždy snadné nastavit, a proto existují chytré misky! S integrovanou váhou vám tyto misky umožňují dokonalé dávkování kroket aniž byste museli projít střední stupnicí. Některé jsou dokonce vybaveny automatem s plánování času jídla se správným množstvím jídla.

Už jste někdy slyšeli o Puppuccinu?

Jak poznat známky u psa, kterému není dobře?