jak vybrat bójku pro vašeho psa?

Léto přichází doprovázené sluncem a jeho horkem, které je někdy ohromující! Abyste to lépe podpořili, určitě chodíte k jezeru nebo jiným vodním místům v doprovodu pejsků, že? Abyste ho naučili plavat, aby se příliš neunavilo nebo dokonce aby se neutopilo, vybavte ho bójkou! Ano, existují různé modely psích bójek v závislosti na tom, jak je chcete využít. Vše, co potřebujete vědět, vysvětlíme ve zbytku tohoto článku.

Záchranný postroj

psí záchranná vesta
© marekuliasz – iStock

Záchranný postroj, známý také jako záchranná vesta, je polstrovaný nadnášející pěnou, což umožní zabezpečte svého psa, aby se neutopil v případě pádu tak, že jej trvale udrží na hladině vody. Je nezbytným doplňkem, pokud jste zvyklí na kanoistiku, pádlování nebo jiné výlety. Ujistěte se, že má silná rukojeť na hřbetě psa, abyste jej mohli bezpečně aportovat v případě pádu z vaší lodi. Můžete ho nechat zapnutý i při plavání, aby se při plavání méně unavoval a byl dobře zajištěný.

Matracová bóje

nafukovací matrace pro psa
© Nicolas Jooris-Ancion – iStock

Tato bóje se nám může zdát docela známá, protože by mohla být podobná nafukovací matraci. Na rozdíl od záchranného postroje nebude mít tato bójka za úkol zachránit vašeho psa před případným utonutím. Ona je spíše používané zábavným a rekreačním způsobem aby se váš pes dostal na spolehlivý povrch a přitom zůstal v kontaktu s vodou. Dávejte si však pozor, abyste svého psa vždy drželi pod dohledem když je na tomto druhu bóje. V závislosti na tom, kde se nacházíte, může vítr nebo proud způsobit rychlé unášení vašeho psa. Je velmi nebezpečné, pokud spadne do vody daleko od vás, aniž by se stihlo samo vrátit…

Nafukovací límec

nafukovací obojek pro psa
© steve631 – iStock

Nakonec vám řekneme něco o nafukovacím límci. Také nazývaný „měsíční obojek“ je umístěn na úrovni obojku psa, na kterém je upevněn. I když se může zdát, že je možné ji použít jako bójku, ve skutečnosti je její užitečnost zcela jiná! Ve skutečnosti tato bójka není navržena tak, aby zajistila vašeho pejska ve vodě, ale aby nabídla alternativa k lékařskému obojku. Jako bójku do vody se proto raději vyvarujte, protože to vašemu psovi značně znepříjemní koupání tím, že bude ve vodě zaujímat nevhodnou polohu.

Kdy přejít z krmiva pro štěňata na krmivo pro dospělé?

Proč vám pes skáče na klíně?