Jak přizpůsobit procházky staršímu psovi?

Procházka je jednou ze základních potřeb psa, stejně jako jídlo, pití a spánek. Pes se skutečně potřebuje hýbat, aby měl dobře hlavu a tlapky. Kromě toho, že se fyzicky namáhá, může si ulevit, čichat nespočet vůní a setkávat se s přáteli! S přibývajícím věkem však může mít váš čokl během vašich výletů méně nadšení. Většinu jízdy už netráví běháním a rychleji se unaví. To je normální, ale to neznamená, že by se měl vyjímat méně často.

Vyberte si vhodné vybavení

pes v kočárku
© EUY8KL – iStock

Pokud váš pes trpí bolestmi, zejména zadních končetin, vězte, že existují vhodné vybavení. Chcete-li pejska i nadále venčit a zároveň mu ulevit, můžete investovat do speciálního postroje. Toto poslední sedí na zadních končetinách zvířete a pomocí popruhu jej budete moci držet, abyste mu odlehčili. na několik let, psí kočárek se také objevilo. Velmi přítomná v anglosaských zemích, někdy vyvolává úsměv, ale v určitých situacích je opravdu užitečná. Ona dovolí dostaňte svého mazlíčka ven, aniž byste ho museli venčit pokud příliš trpí. Můžete například procházku začít procházkou a ukončit ji tím, že svého psa posadíte do kočárku, aby si mohl užívat scenérii bez procházky.

Choďte ven více, ale na kratší dobu

černé a bílé venčení psů
© Chalabala – iStock

Když pes začne mít potíže s pohybem, často si myslíme, že bychom se ho měli vyvarovat, abychom ho uchovali. Naopak, mohlo by to zhoršit jeho zdraví. Pokud to není kontraindikováno vaším veterinářem, starší pes by si měl nadále užívat každodenní procházky. Bez něj je riziko úbytku svalů a přibírání na váze velmi vysoké, což může později mít dopady na celkový stav psa, zejména klouby. Kromě toho jsou procházky také nezbytné pro morálku vašeho zvířete. Jsou pro něj příležitostí k setkání s dalšími kongenery a jinými lidmi, což ho stimuluje.

Důležité proto je, aby pokračujte ve venčení psa, ale jeho vlastním tempem ! Délku vycházek můžete zkrátit a zároveň zvýšit jejich frekvenci. Pokud například obvykle hodinu venčíte psa, můžete rozdělit ve třech 20minutových procházkách. Důležité je respektovat pohodu vašeho psa. Pokud po cestě vykazuje známky únavy, dejte si pauzu, než budete pokračovat. Nezapomeňte si s sebou vzít vodu, abyste ji čas od času nabídli.

Uzpůsobená místa pro procházky

jack russell na procházce v lese
© alexei_tm – iStock

Procházka musí zůstat pro psa příjemnou chvilkou. Z tohoto důvodu můžete přizpůsobit trasu procházky aby se to co nejvíce zachovalo. Starší pes většinou trpí bolestmi kloubů, artrózou nebo dýchacími potížemi. V tomto případě preferujte rovná půda. To bude příjemnější pro vašeho pejska, který si nebude příliš namáhat klouby při lezení ani sestupu. Pokud váš pes trpí problémy se zrakem, určitě si vyberte cesta bez překážek. Navíc, pokud máte možnost, odstěhujte se z města a dopřejte svému psovi klid přírody. Bude si pak moci naplno užít jízdu bez hluku a stresu!

Jaká jídla mohu sdílet se svým psem?

4 důvody, proč vás váš pes olizuje