jak přimět svého psa, aby žil s vaším koněm?

Není neobvyklé narazit na mnoho psů v jezdeckých centrech nebo na závodních plochách. Navíc pro mnoho jezdců se zdá, že mít koně jde ruku v ruce se psem. Je třeba říci, že jezdci jsou skutečně obecně milovníci zvířat! Pokud tedy plánujete adoptovat pejska, když už svého koně máte, zde je několik tipů, jak soužití co nejhladší.

Důležitost prvního setkání

Pes v náručí své paničky seznamuje s koněm na vodítku
Kredity: wernerimages / iStock

Když dáte svého psa a koně dohromady poprvé, je důležité, aby se tak stalo na uzavřeném a především známém místě pro vašeho koně. K prvnímu kontaktu může dojít například v aréně, aréně nebo i lonžovacím ringu. on je také je nezbytné, aby ve vás vaše dvě zvířata měla naprostou důvěru. Udržujte svého psa na vodítku, aby se příliš nepohnul nebo nezačal utíkat k vašemu koni, což by ho mohlo polekat. Setkání musí proběhnout v největším klidu, ať se cítí klidně.

Pokud se oba zdají být klidní, můžete to udělat ještě o krok dále tím, že svého psa odvážete. Buďte opatrní, abyste zajistili, že tento drž se dál od svého koně. Váš pes by na vašeho koně neměl štěkat ani na něj štěkat. Zůstaňte tedy ve střehu a zároveň zachovejte klid. Pokud se tvůj čokl rozhodl, že nebude zticha, připojte jej. Když si ti dva důvěřují a volně koexistují v lonžovacím ringu (nebo jiném uzavřeném místě), je vyhráno! Mějte však na paměti, že váš pes musí držte si odstup a nedostaňte se příliš do bubliny svého koně. Váš pes to udělá přirozeně, nebo to může vyžadovat nějaké učení.

Jak na to, aby soužití dobře dopadlo?

Kůň a pes se svou paničkou na projížďce
Kredity: fotokostic / iStock

Pokud se vaše zvířata mají od začátku dobře, není důvod, aby se zbytek soužití vyvíjel špatně. Některé dvojice pes/kůň jsou tak spolupachatelé, že se spolu dokonce dostanou do problémů! Nicméněprvní podmínkou, aby vše dobře dopadlo, je výchova vašeho psa. Než ho seznámíte se svým koněm nebo se s vámi vydáte na projížďku, musí zvládnout základní povely, které zaručí bezpečnost vás všech tří. Základní povely odpovídají „sedni“, „lehni“, ale také k vyvolání a také nouzovému zastavení. Samozřejmě, ne všechna práce by měla být na vašem psovi. a to také vyžaduje mít a dobře vycvičený a respektující kůň.

I když je váš kůň velmi laskavý a trpělivý, pravidelně dbejte na to, aby si váš pes nehrál s nohama. Mohlo by to být nebezpečné, kdyby se kůň lekl. Je zřejmé, že toto učení neproběhne hned a bude vyžadovat trpělivost a také čas.

Mají být preferována určitá plemena psů?

Dva Jack Russellové u nohou své paní s koňskými kopyty vedle
Kredity: Ksenia Raykova / iStock

Někteří vám řeknou, že několik plemen je nejlepší, ale všechna psí plemena se mohou potenciálně sžít s koňmi. Že záleží především na povaze a výchově vašeho psa i vašeho koně. Některá plemena se zdají být vhodnější pro život v jezdeckém centru, jako jsou například ovčáčtí psi. Původ tohoto pracovního psa ho předurčil k bezproblémovému soužití s ​​jinými druhy zvířat. Navzdory všemu se na soutěžních plochách pravidelně setkáváme spíše s malým Jackem Russelsem nebo Staffies. a bref, ve skutečnosti není plemeno, které by se dalo upřednostňovat !

Jak rozpoznat signály psa, který se cítí ohrožen?

co můžete dát svému psovi ke žvýkání?