Jak naučit svého psa couvat?

Vaši pejsci se rádi učí nové věci po vašem boku, protože vás rádi potěší… Tak proč nezačít s výukou pozpátku? Je to poměrně jednoduché a zábavné cvičení, které naučíte svého psa. Oba se budete skvěle bavit.

Proč učit triky mého psa?

muž podal pamlsek svému psovi
Kredity: Inside-Creative-House / iStock

Učit svého psa trikům je užitečné v každodenním životě k posílení vztahu a spoluúčasti se svým zvířetem. Ve skutečnosti je pro psy dobrá jakákoli forma učení. Ať už ho chcete naučit jakýkoli cvik, bude se mu hodit později přejít k jinému cviku a někdy si ho i usnadnit. Váš pes bude pracovat na své pozornosti a bude tímto způsobem vždy vnímavější, jak budou cviky osvojovány. Většina cviků, které s ním budete pracovat, využije jeho fyzické a duševní schopnosti a tím je zlepší.

Proč učit svého psa couvat?

Co se týče konkrétního cvičení ustupování vzad, může být velmi užitečné ve dvou situacích. První je nasměrovat psa, který je trochu příliš dotěrný: pokud má vaše zvíře tendenci na vás neustále skákat, můžete ho snadněji ovládat couváním než prostým „lehni“ nebo „sedni“. Ve skutečnosti dáte svému psovi nejprve příkaz, aby se od vás vzdálil, což je efektivnější. Druhá užitečnost učení vašeho psa couvat je jednoduše pro zkoušky poslušnosti., jako je agility. V tomto druhu disciplíny, v závislosti na různých fázích, se kterými se během kurzu setkáte, je někdy nutné, aby pes zvládl pohyb vzad.

Jak naučíte svého psa couvat?

pes poslouchá svého pána
Kredity: sanjagrujic / iStock

Začněte tím, že se usadíte na uzavřeném a klidném místě, aby se váš pes mohl snáze soustředit. Začněte tím, že se před něj postavíte s pamlskem v ruce. To poslední seznamte se svým pejskem, musí to být jeho hnací motor. Chcete-li to provést, držte jej těsně nad jeho tlamou, aby na něj neustále viděl. Nyní se pomalu pohybujte směrem ke svému psovi a označte „zpět“. Můžete samozřejmě zvolit jiné slovo a doprovodit ho gestem. Postupem k němu ho nějak donutíte jít dozadu. Motivován pamlskem nad hlavou, je pravděpodobné, že se to povede napoprvé. Jakmile váš pes udělá pár kroků, hned ho pochvalte a dejte mu jeho pamlsek. Když si tuto techniku ​​osvojíte, můžete začít znovu tím, že zůstanete na svém místě a požádáte svého psa, aby ustoupil sám. Pak se můžete od svého psa distancovat.

Během tohoto učení, stejně jako u všech ostatních, nezapomeňte svého psa pokaždé dostatečně odměnit. To ho bude motivovat a osvojení cviku proběhne rychleji. Musíte však být trpěliví, protože každý pes postupuje svým vlastním tempem.

O čem může můj pes snít?

Recept na trhavé párkové tyčinky pro mlsné psy