Jak naučím svého psa vzpomínat? Vzdělání

Přivolání je jednoznačně nezbytnou součástí učení pro mladé psy. To vám umožní navázat s ním zvláštní pouto a především ho budete moci naléhavě zavolat zpět, pokud by někdy hrozilo nebezpečí. Může se začít učit kolem 2-3 měsíců věku.

Jak naučit vzpomínání?

pozorný pes
Kredity: Lisa Amann / Unsplash

Úplně prvním krokem ve výuce je zapamatování si začít v malém doma. Můžete například vejít do ložnice a zavolat svému psovi, který je v kuchyni: „Rumble, pojď sem!“ » Chovejte se, jako by to byla hra, a zvláště mu poblahopřejte, pokud odpoví na vaše volání.

Jakmile se naučíte doma, bude to nutné pusťte se do práce tím, že se půjdete projít ven. Pokud poprvé nebudete mít přístup na uzavřené a bezpečné místo, pracovat na vodítku. Jinak můžete přímo zkuste svého psa pustit. Tak se cítíte! Když je odvolání získáno volně v uzavřeném prostoru, můžete spustit v parku s více lidmi a ruchem kolem.

Naučit se vybavovat si je cvičením trpělivosti. Musíme jít postupně a hlavně na psa nespěchejte tím, že ho budete napomínat. Postupujte podle kroků a jeho učení a vše půjde perfektně. Nezapomeňte svého psa vždy odměnit za každý krok k vám. Vyberte si také jasný rozkaz který se nepodobá svému jménu ani jinému řádu. Můžete také asociovat gesto.

Můj pes nereaguje na mou připomínku

pes při pohledu na svého pána
Kredity: Destiny Wiens / Unsplash

Může se stát, že váš pes, vzrušený vnějším světem nebo prostě něčím rozrušený, nereaguje okamžitě na vaše volání. Nepanikař ! Hlavně za ním nezačínejte utíkat, abyste ho dohnali. Je pravděpodobné, že to vezme za hru a přiměje vás běžet víc, než se čekalo. Za druhé, nedávejte ho zpět na vodítko ihned po přivolání zpět. Je důležité spojit připomínku s něčím pozitivním. Jeho přímé připojení však pro něj může být synonymem omezení. Nakonec ho netrestejte, pokud mu chvíli trvá, než se k vám vrátí. Ostatně, to by se mělo vědět psi nemají stejný smysl pro čas jako my. Ať tak či onak, váš pes reagoval na povel, tak ho pochvalte. Nemá smysl ho trestat, protože si trest spojí s odpovědí na vaše zpětné volání a vaše práce bude kontraproduktivní.

Několik triků, které usnadní zapamatování si učení

pes běží ke svému pánovi
Kredity: Raphael Renter / Unsplash

Měli byste vědět, že pes opustí vše, co dělá nebo objevuje, aby se k vám přidal, když na něj zavoláte. Je to proto pro něj velké úsilí a tato připomínka by měla být spojena s něčím pozitivním. Váš pes by však neměl ignorovat vaše připomenutí: je proto důležité trvat na tom, dokud nedosáhnete i velmi nepatrného výsledku. Pokud váš pes opustí to, co dělá, aby udělal pár kroků směrem k vám, pochvalte ho. Chcete-li usnadnit učení se připomenutí, procvičujte cvičení na klidném místě bez rozptylování. Chcete-li začít, můžete slaňovat s vodítkem a poté, jak váš pes postupuje, jej odvažte.

Abyste svého psa dále stimulovali, aby se naučil zapamatovat si, zde je několik tipů. První, když zavoláte svého psa, skloňte se, abyste se dostali do jeho výšky. Když ho upoutáte, otevřete dokořán náruč a vkládejte do nich radost, abyste ho stimulovali a poslali pozitivně. Můžete také stimulovat ji zvuky používat klikr, plácat rukama do stehen, vydávat malé „zvuky při líbání“ nebo používat hluk vydávající hračky. Další trik, zavolejte svého psa a jakmile se otočí čelem k vám, utíkejte opačným směrem. Psi si rádi hrají na honičku!

Metod učení je mnoho, ale je jen na vás, které najdete ten, který nejlépe vyhovuje vašemu psovi. Strávíte spolu neuvěřitelné chvíle a vytvoříte si jedinečný vztah!

Nejmódnější psí jména ve tvaru S pro rok 2021

práce snů všech milovníků psů