Jak naučím svého psa předvádět se?

Váš pes ví velmi dobře, jak vás přemluvit, když k vám natáhne tlapku a udělá sladké oči pro svůj pamlsek. Ale kromě toho váš pes prostě miluje učení a zábavu s vámi! Abyste si tedy udrželi pouto, které vás spojuje, a aby vaše pouto rostlo, proč se nezačít učit nové cvičení? Pojďme ho naučit, jak dobře vypadat!

Proč učit svého psa trikům?

pes dává tlapu v zimě
Kredity: undefined undefined / iStock

Pumpování, válení nebo předvádění zdaleka nejsou zbytečnými triky, jak psa naučit. Jedná se o zábavná cvičení, která stimulují vašeho mazlíčka po celý jeho život. dále umožní mu uvědomit si své tělo v prostoru, který zabírá. Nutit ho dělat triky mu také umožňuje namáhat se psychicky i fyzicky. V důsledku, koncentrace, kterou bude muset prokázat, aby jich dosáhl, bude vyžadovat velké duševní výdaje. Studie navíc ukazují, že energie z duševního výdeje je asi desetkrát větší než výdej fyzický! Učení při hře vám také umožní posílit pouta, která vás s vaším pejskem spojují. Konečně, tyto triky jsou především cviky poslušnosti, a proto jdou logicky pomáhají denně posilovat obecnou poslušnost vašeho psa.

Jak ho naučit, aby byl krásný?

Pes se učí předvádět se svou paničkou
Kredity: gpointstudio / iStock

Začít, měli byste vědět, že tomuto cvičení je třeba se vyhnout u velkých psů. Některá plemena budou s tímto trikem také méně pohodlná, jako například baset. Předstírání skutečně vyžaduje hodně síly ze zad vašeho psa. kdo bude potřebovat budovat svaly.

1- Dobře osvalená záda

Chcete-li trénovat záda svého psa, začněte tím, že ho několikrát požádáte, aby přešel ze sedu do lehu a naopak. K řetězení těchto dvou poloh bude muset váš pes hodně zapojit záda. Je to proto velmi dobré cvičení, abyste si uvědomili, zda je vaše zvíře dostatečně osvalené, aby šlo přímo do učení „hezky si hrát“. Jakmile váš pes tento cvik správně zvládne, můžete přejít k dalšímu kroku.

2- Začátek učení

Přichází fáze, kde budete muset přinést své nejlepší pamlsky, abyste motivovali svého pejska. Začněte tím, že ho požádáte, aby se posadil, a poté mu položte ruku s pamlskem nad hlavu. Neumisťujte jej příliš vysoko, jinak bude mít váš pes tendenci skákat, nebo příliš nízko, protože pak nebude moci sundat tlapky ze země. Jakmile váš pejsek sundá byť jen tlapku, dejte mu pamlsek a odměňte ho hlasem a mazlením. Nikdy svého psa nenadávejte, pokud cvik provádí špatně, dokonce ani jednoduché „Ne!“ je třeba se vyhnout. Nepochopí a mohl by ohrnovat nos. Klidně pokračujte ve cvičení od začátku.

3- Pejsek ví, jak se předvést!

Jakmile se zdá, že druhý krok přináší ovoce, můžete k požadavku přidat hlasový příkaz: „Fair it!“ „. Opakujte požadavek několikrát, dokud ho váš pes nezvládne, aniž byste ho zapomněli odměnit. Postupně můžete pamlsek nahradit obyčejným pohlazením. Mějte na paměti, že učení tohoto cviku lze provést v několika malých sezeních během dne nebo dokonce po několik dní, pokud je to pro vašeho psa nutné. Když váš pes snadno zareaguje na povel „Fair up!“ », s doprovodem nebo bez gesta, můžete považovat cvičení za osvojené. Bravo pejsek a bravo vám!

Tady to je, teď, když máte všechny klíče v ruce, je čas pustit se do práce. Pamatujte, že každý pes má své vlastní tempo učení. Tvé možná nikdy nebude příjemné stát na zadních nohách, ale to není problém. Existuje tolik dalších cviků, jak se s vaším čoklem bavit!

Jak poznat známky u psa, kterému není dobře?

jsou skutečně lepší pro vašeho psa?