Jak naučím svého psa dávat tlapku?

Naučit psa tlapat je docela snadné. Je to také základní cvičení jeho vzdělání. Více než jednoduchý trik pro pobavení galerie je učení „tlapky“ mnohem užitečnější, než si možná myslíte.

Proč se učit tlapkat?

pes dostává tlapku upravenou
Kredity: Photoboyko / iStock

Naučit psa dávat tlapku je velmi zajímavé cvičení. V důsledku, pes, který ví, jak dát tlapku, je pes, se kterým se bude lépe manipulovat. Pokud například veterinář potřebuje vzít tlapku, poslech proběhne v klidnějších podmínkách a váš pes bude méně vystresovaný. Za deštivých dnů, budete také moci čistit vložky vašeho psa s větší lehkostí. Naučit svého společníka trikům navíc pomůže posílit jeho poslušnost, ale především pouto mezi vámi. A konečně tím, že ho denně požádáte, aby prováděl tato cvičení váš pes bude duševně stimulován.

Jak ho naučit dávat tlapku?

pes dává tlapu
Kredity: manushot / iStock

Pro začátek se ujistěte, že váš pes poslouchá. Udělat toto, vlak na klidném místě aby váš pes mohl být zcela s vámi a soustředit se na vaše požadavky. Podruhé, vyberte svému psovi oblíbený pamlsek nebo hračkua ukázat mu. Jeho odměna ho musí motivovat víc než cokoli jiného. Nyní pevně stiskněte pamlsek v ruce a požádejte svého psa, aby se posadil. Určitě bude mít reflex přiblížit čenich k vaší ruce. Hlavně se nevzdávejte, dokud nezvedne tlapku alespoň o pár milimetrů. Dejte mu povel, který ho chcete naučit, například „tlapka“. Váš pes se nakonec pokusí vytáhnout pamlsek z vaší ruky pohybem tlapky. Jakmile se jeho tlapka odlepí od země, hlasitě ho pochvalte a dejte mu pamlsek. Cvičení opakujte tak dlouho, dokud se váš pes soustředí, jakmile dá úplně první packu, měl by cvik velmi rychle pochopit! Když se začne učit, zkuste ho častěji odměňovat pohlazením a pamlsek mu dávejte více než jednou za dva, pak třikrát až čtyřikrát.

Mějte na paměti, že trestat ho bude naprosto kontraproduktivní.bez ohledu na jeho chování. Odměny si budete muset samozřejmě vysloužit, ale zkuste mu nějaké dát s každým novým milníkem.

Co mám dělat, když můj pes nepodává tlapku?

pes dává tlapu
Kredity: Eva Blanco / iStock

Je možné, že váš pes odmítne dát tlapku, třeba jen proto, že to neumí, nebo proto, že vaší žádosti nerozuměl. v prvním případě musíte zkontrolovat, že váš pes nemá žádné zvláštní bolesti v tlapkách. Pokud na této úrovni vše půjde dobře, je to možná jeho odměna, která nesplňuje jeho očekávání. V tomto případě, ujistěte se, že najdete něco, co ho skutečně motivuje k učení. Pokud se váš pes nezdá být vystrašený, bez bolesti a motivovaný, je to určitě problém metody. Abych ho vedl dál, můžete mu pomoci jemným uchopením tlapky. Nejprve ho zkuste stimulovat lehkým dotykem tlapky. Pokud nereaguje, vezměte ho do dlaně, aniž byste ho skutečně drželi, a pochvalte ho. Cvičení několikrát opakujte. Časem váš pes nakonec pochopí, že když zvedne tlapku, má odměnu. To ho bude motivovat k tomu, aby vám svou tlapku dal sám!

Nakonec si to zapamatujte váš pes se učí svým vlastním tempem, takže nebuďte příliš netrpěliví. I když to bude trvat déle, než se očekává, zachovejte své nadšení a bavte se ho učit tento trik, jinak by mohl ztratit motivaci i on.

proč můj pes tak často přestává čůrat?

Recept na „kapky“ pamlsky pro vašeho psa