Jak naučím svého psa dávat mu hračku?

Hraní se psem se může rychle změnit v kohoutí zápasy. Jeden tahá ze všech sil na jednu stranu a druhý nevypadá, že by se chtěl pustit… Právě v takových chvílích si říkáte, že by bylo velmi užitečné naučit pejska dávat svou hračku pryč. . Dnes se podíváme, proč se váš pes takto chová a jak ho naučit dávat svou hračku, abyste si spolu mohli v klidu hrát.

Proč učit svého psa pustit svou hračku?

Štěně hraje s míčem
Kredity: Photography1971 / iStock

Naučit svého mazlíčka pustit jeho hračku je pro něj velmi důležité cvičení vzdělání, a to ze dvou důvodů. V první řadě vám to umožní chránit ho tím, že ho požádáte, aby pustil všechno, co má v puse. Opravdu, pokud váš pes ví, jak dát svou hračku, bude fungovat se vším, včetně pro něj potenciálně nebezpečné předměty. Navíc vám dá možnost jednodušeji si hrát se svým čtyřnohým kamarádem, protože honit ho ve snaze získat jeho hračku zpět může být pro něj zábava, ale pro vás docela nuda. Naučíte-li svého psa vracet jeho hračku, budete si moci oba pořádně užít a vaše vzájemná důvěra se jen posílí.

Váš pes má problém dát svou hračku

Pes tahání na laně
Kredity: jodie777 / iStock

S pejskem si hrajete deset minut, ale už vás to začíná štvát, protože nemá chuť se s vámi o svou hračku dělit. Proč váš pes projevuje toto chování? Za prvé, vězte, že nejste sami. Ve skutečnosti většina psů nedává svou hračku sama od sebe, aniž by je to naučili. Uvědomte si však, že pokud váš pes takto jedná, je to jednoduše proto že vám plně nedůvěřuje. Je třeba říci, že často máme (špatný) reflex odejmutí hračky psovi, abychom ho potrestali nebo zastavili hru, a hádáme se s ním, když ji nedá. Stručně řečeno, hračka je psovi odebrána v negativních situacích. Pes tím asimiluje skutečnost, že dává svou hračku do jedné z těchto nepříjemných situací.

Pokud tedy chcete, aby okamžiky hry zůstaly čistým štěstím, budete si muset získat důvěru pejska tím, že se stanete jeho spoluhráčem a ne zlodějem. K tomu existuje mnoho malých her, které můžete se svým psem dělat, abyste mu dokázali, že vám může svěřit svou hračku.

Technika, jak ho přimět upustit hračku

Pes rozdává svou hračku
Kredity: Bulat-Silvia / iStock

Ve skutečnosti existuje mnoho technik, jak tento cvik svého psa naučit. V důsledku, každé zvíře reaguje jinak v závislosti na metoděale my vám ukážeme jeden, který obvykle funguje velmi dobře.

  1. Začněte tím, že přinesete pamlsky. Cvyberte si takovou, která se vašemu psovi opravdu líbí, protože vám bude muset dát svou hračku výměnou! Jakmile jsou pamlsky vsunuty do kapsy, nyní si moudře vyberte hračku, viz. hračka, kterou má váš pes obzvlášť rád aby si s ním chtěl hrát. Vyvarujte se však výběru jeho oblíbené hračkyprotože by to možná nikdy nechtěl dát.
  2. Nyní vyzvěte svého psa s hračkou: podejte mu ji a řekněte „vezmi si to“. Poté můžete toto slovo vždy použít, aby váš pes pochopil, že okamžik hry začíná. Můžete také zaujmout herní pozici: Postavte se do dřepu nebo se jen předkloňte s pokrčenými koleny. Poté, co si s ní trochu pohrajete (nečekejte, až bude váš pes přebuzený), je čas hračku aportovat.
  3. Narovnejte se, aby váš pes pochopil, že už nejste v hravé pozici. Darujte mu pamlsek: pokud je dostatečně zajímavý, měl by váš pes hračku pustit. Jakmile se pustí, dejte mu pamlsek a pochvalte ho. Toto cvičení pak můžete několikrát opakovat dokud neucítíte, že váš pes předvídá tím, že hračku pustí, jakmile se posadíte. Normálně v této fázi je vyhráno!

Chyby, kterých je třeba se vyvarovat

Když svého psa učíte upustit hračku, je třeba se vyvarovat několika chyb. První je použít příkaz, který zní příliš podobně jako jiné triky, které jste ho už naučili. Zkuste vybrat slovo, které dobře vynikne, aby si ho váš mazlíček nepletl.

Druhou chybou, které je třeba se vyhnout, je násilné aportování hračky vašeho psa. Opravdu, i když to někdy může být instinktivní, musíte se za každou cenu vyvarovat toho, aby se cokoli dostalo přímo do tlamy vašeho mazlíčka. Nikdy se nepokoušejte otevřít jeho čelisti nebo držet jeho hlavu, abyste vytáhli předmět. Toto chování může vyslat špatnou zprávu vašemu čoklovi, že se jedná o hru. V tomto případě bude držet a táhnout předmět ještě silněji. Může to také brát jako trest a reagovat špatně. Pak vám hrozí kousnutí.

Stručně řečeno, naučit vašeho psa pustit svou hračku (nebo jakýkoli jiný předmět) je opravdu důležité cvičení, dokonce nezbytné pro jeho dobrou výchovu. Ujistěte se však, že používáte správné metody. Vždy také reagujte pozitivně, abyste neztratili důvěru svého čtyřnohého přítele.

Měli byste nechat svého psa jezdit na pohovce?

Už jste někdy slyšeli o Puppuccinu?