Jak chránit svého psa během horka?

Ve skutečnosti, když mluvíme o ochraně vašeho psa během říje, je to především otázka ochrany vašeho interiéru! Ve skutečnosti vaše zvíře nebude muset ztratit pár kapek krve na vaší podlaze nebo pohovce. Aby se však váš dům nezměnil v místo činu (ano, přeháníme), nasadit ochranu vašeho psa bude velmi užitečné. Informujeme vás o existujících řešeních a jak je implementovat.

Jak se projevuje říje u fen?

pes s ochranou
© Firn – iStock

Na rozdíl od toho, co by si někdo mohl myslet, horko vůbec neodpovídá období menstruace u žen. Když fenka začne krvácet, znamená tovstoupilo do plodného období. Žár mají proto úlohu přilákat samce během období rozmnožování. Kromě toho je fenka pouze v říjiv průměru jednou nebo dvakrát ročně, na rozdíl od ženské menstruace, která se vrací každý měsíc. Během tohoto období si můžete všimnout malých teček krve po celém domě. Ačkoli obecně pes ztrácí velmi málo krve, stává se, že zašpiní koberec, košík, pohovku atd. Proto může být užitečné jej chránit!

Různá existující řešení

pes s jednorázovou plenou
© Zmaj88 – iStock

Jednorázová plenka:

Prvním řešením je jednoduše používat jednorázové plenky, jako u miminek. Tyto existují v mnoho velikostí vhodné pro všechna plemena a velikosti psů. Obecně umožňují průchod ocasu, ale budete je muset odstranit, když svého psa vezmete ven, aby se nemusel stydět dělat svou práci.

Pratelné kalhotky:

Pratelná kalhotka funguje úplně stejně jako předchozí, až na to, že tato není jednorázová, ale omyvatelný ! Pozor, některé kalhotky nemají absorpční funkci a slouží pouze k udržení speciální hygienické ochrany psa. V tomto případě se budete muset vybavit kalhotkami a také jednorázovými hygienickými vložkami.

Jak vybrat ochranu pro vašeho psa?

pes s nastavitelnou plenkou
© andriano_cz – iStock

Aby se váš pes cítil pohodlně, je prioritou vybrat ochranu přizpůsobené jeho morfologii. K tomu se řiďte rozměry obecně uvedenými na produktovém listu. Ideální je zvolit nastavitelné kalhotky. Můžete jej tak nejlépe přizpůsobit přímo vašemu psovi. Pokud zvolíte pratelné kalhotky, zkontrolujte, zda podporují praní při vysoké teplotě pro zajištění nejlepší hygieny pro vašeho mazlíčka. Nakonec zvolte kalhotky s plochá a poměrně široká gumička aby to bylo co nejpohodlnější.

Je spirulina dobrá i pro vašeho psa?

Proč váš pes čůrá, když je šťastný?