hrát míč jinak

Už jste někdy slyšeli o Treibballu? Jedná se o zábavnou disciplínu, která vyžaduje od vašeho pejska hodně soustředění a hbitosti. Tento nový kynologický sport, fyzický i psychický, je stále populárnější. Nebojte se, pokud nejste příliš sportovně založení, protože tato disciplína nevyžaduje od mistra velké úsilí.

Co je Treibball?

Tento kynologický sport pochází přímo z Německa, kde jej vymyslel Holanďan: Jan Nijboer. Původním cílem tohoto člověka bylo umožnit ovčáckým psům vzkvétat, pokud nemají příležitost pracovat v kontaktu se stády. konkrétněji, Treibball spočívá v tom, že svého psa navedete hlasem a na určitou vzdálenost od něj, abyste ho přiměli vrátit velké barevné míčky do branek. Pes čumákem tlačí míčky jeden po druhém do klecí, a to co nejrychleji! Pokud máte ovčáckého psa, je to dobrá alternativa k jeho stimulaci, aniž byste museli kupovat stádo ovcí nebo hus. Hejno balónků je přece jen praktičtější, že?

Proč cvičit Treibball se svým psem?

Treibball je pro psy velmi prospěšný, stejně jako mnoho jiných kynologických disciplín. Často také slýcháme, že házení míčku jeho psovi pro něj nakonec není příliš zajímavá hra. Tato praxe totiž nemá výchovný záběr a neumožňuje ani utužování vztahu pána a psa. Treibball je pokročilou a propracovanější verzí házení míčkem a dále posílí váš vztah, protože klade důraz na komunikaci s vaším psem. To také umožňuje posilovat poslušnost a přitom mu to umožnil rozvíjet své přirozené pastevecké a pastevecké schopnosti na dálku. Precizní aktivita, Treibball umožňuje psovi zpřesnit gesta. Nakonec ho stimuluje fyzicky i psychicky.

Kteří psi mohou tuto činnost provozovat?

Přestože je Treibball primárně určen pro ovčácké psy, mohou jej cvičit všichni pejsci. Naopak toto vyžaduje dobře vychovaného psa, protože se bude muset ovládat na dálku. Váš pes bude také potřebovat vědět, jak jít doprava a doleva jen hlasem, protože budete muset poslat svého psa, aby zatlačil za míček, aby vám ho přivedl zpět. Váš pes musí být také schopen zastavit na vaši jednoduchou žádost. Ale nebojte se, pokud váš pejsek není zvyklý pracovat tímto způsobem, existují úvodní kurzy Treibball, které umožňují pejskovi naučit se postupně všechna tato cvičení zvládnout.

V každém případě, pokud je váš čokl ovčácký pes, budete rychle ohromeni jeho schopnostmi spolupracovat. To jsou psi, kteří to mají v krvi!

Můj pes žere trávu, aby se očistil: mýtus nebo realita?

Recept na psí sušenky ve tvaru dýně na podzim